Dying Light 2 Hikaye İçeriği Detayları Sızdırıldı

Yeni Dying Light 2 öykü içeriği detayları sızdırıldı. Bunlar şimdilik Techland tarafından onaylanmamış olsa da, bir epey farklı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle gladyatör temasının da işin içine girmesi ile. Ayrıntılar haberimizde.

Techland tarafından planlanan beş yıllık Dying Light 2 içerik dayanağı kapsamında, oyun için bir kıssa genişletme paketi hazırlanıyor. Normalinde Haziran ayında yayınlanması beklenen bu paket, fazladan vakte muhtaçlık duyurulduğu için daha sonradan Eylül ayına ertelenmişti.

Baş Dizayncı Tymon Smektala tarafından verilen birinci bilgilerde, oyunu bitirmeden de başlayabileceğimiz bu içeriğe, Villedor kentine birinci geldiğimiz andan itibaren başlayacakmışız. Detaylı şeyler söylenmemiş olsa da, akışında bizi tekrar kritik seçimlerin beklediği öykünün kentin hudutlarının dışındaki farklı bir bölgede geçeceği de lisana getirilmişti.

Sızdırılan Dying Light 2 Öykü İçeriği Ayrıntıları Neler Sunuyor?

Şu an için Techland çok fazla detaylı şeyler söylenmemiş olsa da, yapılan bir bilgi madenciliği ve Bub isimli Youtube kullanıcısı tarafından yayınlanan görüntü ile yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Yayınlanan görüntüye bakılırsa, geçtiğimiz ay içerisinde yayınlanan 1.4.0 güncellemesi ile kullanılmamış olan varlıklar keşfedilmiş. Bu varlıklar üzerinden elde edilen bilgiler ile de öykü içeriğinin değerli bir yerinin olacağına inanılan gladyatör teması. Savaş ve parkur çabalarından oluşan arena savaşlarına katılacak ve kendimizi geliştirerek öyküde etap kaydedecekmişiz.

Bunların yanı sıra, kıssanın bir kısmının geçeceğine dikkat çekilen Opera Astrid ismi verilen yeni bir büyük opera binası ve iki farklı bitiş ile karşımıza çıkacağından da bahsediliyor. Bunlara ek olarak, kilise ve metro istasyonu üzere daha öteki yeni pozisyon da bulunacak iken, yeni yapay zeka karakterleri de gelecekmiş. Ayrıyeten iki binden fazla yeni diyalog da bizleri bekliyormuş.

Bakalım Techland, merak edilen ayrıntıları ne vakit paylaşacak ve bu haberimizde sizlerle paylaştığımız ayrıntıların ne kadarı gerçek çıkacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu