PlayStation 5 için DualSense Edge Duyuruldu

PlayStation 5 için DualSense Edge denetim kolu duyuruldu. Üst düzeyde özelleştirilebilir olacak kol ile ilgili verilen ayrıntılar haberimizde.

Aslına bakarsanız, gelişmiş DualSense denetim kolunun duyurulacağından oldukça bir müddet evvel haberdar olmuştuk. Ünlü gazeteci Tom Henderson, Try Hard Guides üzerinden yayınladığı makalesi ile Sony Interactive Entertainment tarafından profesyonel bir DualSense hazırlığında olduğunu söylemişti.

PlayStation 5 için DualSense Edge Geliyor!

Beklenen duyuru ise GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında geldi. US PlayStation Blog üzerinden verilen ayrıntılara bakılırsa, oynayış tarzımıza bağlı olarak üst düzeyde özelleştirilebilir olacak ve eşsiz bir oyun tecrübesi yaşatacak bir kol ile karşı karşıyayız.

Belirli tuşlara tekrar fonksiyon atayabileceğimiz üzere devre dışı da bırakabilecek ve çubuk hassasiyeti ve meyyit bölgeler üzere ince ayarlamalar yapabileceğiz. Bununla birlikte, her bir tetikleyicinin de tercihinize nazaran seçenekleri ile ayarlanabilmesi mümkün olacak. DualSense Edge kolu için her bir oyunda birden fazla ayarlama kelam konusu olabilecek ve her birini de farklı profillere kaydedebileceksiniz. Bu bağlamda, oyundan oyuna geçer iken eş vakitli olarak profilden profile de geçebilmeniz mümkün olacak.

Kol üzerinde ayrıyeten farklı bir işlevsel tuş bulunacak ve bu sayede, oyununuza orta vermeden gerekli ayarlamaları ve evvelden hazırlanmış olduğunuz denetim profilleri ortasında geçişleri yapabildiğiniz üzere, oyun sesini ülkü düzeye getirebilecek ve oluşturduğunuz nizamları test edebilmek için denetimci profil ayarlarına erişebileceksiniz.

Bir öbür dikkat çeken nokta ise, kolun gerisinde bulunan kavramaya ve stabilite sağlayan tuşlar olacak. Değiştirilebilir iki set halinde gelecek ve istediğiniz işlevi atayabilmeniz de mümkün olacak.

Son olarak, analog çubukların da değiştirilebilir olacağını söylemeden geçmeyelim. Ne var ki yerine takacağınız çubukları farklı olarak satın almanız gerekecek. Ayrıyeten dokunsal geri bildirim, uyumsal tetikleyici, bütünleşik mikrofon, hareket denetimleri ve dahası DualSense Edge kolunda da motamot karşımıza çıkacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu