Yeni The Last of Us Part 1 Videosu Sızdırıldı

Aradan fazla bir vakit geçmiyor ki yeni The Last of Us Part 1 videosu sızdırılmasın. Bu kez, karşımıza farklı ve oyunu oynarken görmeyi isteyeceğiniz bir sahne var. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Resmi The Last of Us Part 1 duyurusunun akabinde, internet ortamında yenilenmiş sürüme dair birçok oynanış görseli ve görüntüsü sızıntısı ile karşılaşmıştık. Bu imajlar karşılaştırma vazifesi gördüğü kadar, aşikâr başlı sahnelerin ne kadar geliştiğine dair fikir de veriyordu. Elbette halihazırdaki tartışmaların devam etmesini taban hazırlamaya devam ettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Önümüzde bir aydan az bir vakit kalmış olsa da, görünüşe nazaran çıkış gününe kadar birçok sızıntı ile müsabakamız muhtemel. Bu nedenle, oyunu birinci kere oynayacaksınız, toplumsal medyada dolaşırken dikkatli olmanızda yarar var. Temel bahse geçmeden evvel de, tekrar bir ihtarda bulunalım ki haberimizin içeriğindeki görüntü oyun sırasında görmeyi isteyeceğiniz kritik bir sahneyi içeriyor. Haliyle bundan sonrası, bütünüyle sizin sorumluluğunuzda diyelim.

Sizin de göreceğiniz üzere yeni sızdırılmış olan görüntüde, The Last of Us Part 1 oyunundaki yaz mevsiminden sonbahar mevsimine geçiş öncesinde ekranımıza gelen ve trajik bir halde sonuçlanan sahneyi içeriyor.

TOUP1L

Bu sahne ile Henry ve Sam karakterlerinin yenilenmiş sürümdeki modellemelerini biraz daha net bir formda görebiliyoruz. Ayrıyeten ışıklandırmanın PlayStation 3 ve PlayStation 4 versiyonlarına nazaran biraz daha âlâ olduğunu söyleyebiliriz. Bu görüntünün hangi kademeden yürütüldüğüne dair bir bilgi yok. Son sürümü temsil edip etmediği de belgisiz. Ne var ki oyunun geliştirilme sürecinin geçtiğimiz ay içerisinde tamamlandığını göz önünde bulunduracak olursak, bir ihtimal son sürümü görmüş olabiliriz.

2 Eylül 2022 Cuma günü PlayStation 5 için satışa sunulacak olan The Last of Us Part 1, hayli kısa bir mühlet sonra da Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcılarıyla da buluşacak. Ne var ki şimdilik net bir tarih verilmiş değil, fakat yıl bitmeden oyunun her iki platformda da satışa sunulacak olması ihtimali bulunuyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu