MGS HD Remaster Oyunları, PC ve Konsollara Geliyormuş

MGS HD Remaster oyunları PC ve konsollar için geliyor olabilir. Şimdilik Konami tarafından yapılmış bir açıklama olmasa da, yeni savlar bu ihtimali güçlendiriyor. Ayrıntılar haberimizde.

MGS HD Remaster Oyunları PC ve Konsollara Geliyor Mu?

Konami cephesi ile ilgili söylentiler bitmek bilmiyor. Bir hatırlatma yapmak gerekirse, Japon oyun devi 2021 yılının başlarında kendi içerisinde bir yine yapılanmaya gitmişti. Bu yapılanmanın da Castlevania, Metal Gear Solid ve Silent Hill üzere büyük markaların hayata döndürülmesine yönelik çalışmalar ile ilişkili olduğu tarafında telaffuzlar ileri sürülmüştü.

Bu telaffuzların Metal Gear Solid ile ilgili olanları, Aesthetic Gamer (namı başka Dusk Golem) tarafından destekleniyor. Ekim ayı içerisinde ortaya çıkan söylentilere nazaran, Singapur merkezli olan Virtuous tarafından yine imal bir Metal Gear Solid oyununa ek olarak Metal Gear Solid oyunlarının PC ve çağdaş konsollara taşınacağından da bahsedilmişti.

Yakın bir vakit evvel Konami tarafından dünyaca ünlü bir serinin yeni bir oyununun duyurulacağının söylenmesinin arkasında hem ResetEra hem de Twitter üzerinden açıklamada bulunan Aesthetic Gamer, mevzuya ait yeni bir açıklamada bulundu. Paylaşmadan evvel birden fazla kaynaktan birçok defa onaylattığını söyleyen kullanıcı, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 ve Metal Gear Solid 3 oyunlarının Steam ve konsollara geleceğini söylüyor. Tercihen bağımsız olarak satın alabilmek de mümkün olacakmış, fakat koleksiyon paketi olarak alırsanız da Metal Gear ve Metal Gear 2 oyunlarının MSX versiyonlarına da sahip olabilecekmişiz.

Öte yandan, dağıtım adapları konusunda mutabakatların yapıldığı ve yakın bir vakitte derecelendirme kuruluşları tarafından derecelendirileceği ve çok geçmeden de duyurulacağı da söyleniyor.

Aesthetic Gamer, Resident Evil 7: Biohazard – Not A Hero içeriğini ve Resident Evil 3 ve Resident Evil Village ayrıntılarını resmi duyurularından evvel isabetli bir formda sızdırmıştı. Haliyle, kendisinin yaptığı açıklamalar da dikkat cazip.

Son olarak, Görüntü Games Chronicles tarafından Ekim ayında aktarılan bilgilerde yine hayal edilen bir Castlevania ve birden fazla Silent Hill oyununun dış stüdyolarda geliştirilme evresinde olduğu da söylenmişti.

Başa dön tuşu