Tempest Rising PC için Duyuruldu

Eskilerin gerçek vakitli oyunlarını anımsatan, birebir çeşitten yeni bir oyun geliyor. Tempest Rising PC için duyuruldu. Önümüzdeki yıl satışa sunulacağı söylenen oyun ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

Son periyotta gerçek vakitli strateji çeşidinde çıkan oyunların sayısının yeterlice azaldığını, sizler de fark etmişsinizdir. Eski oyuncular hatırlayacaktır, vaktinde Command & Conquer markası altında isimlerinden oldukça kelam ettirmiş olan oyunlar ile karşılaşmıştık. Ne var ki şimdilerde, bu tıp uygunca sessizliğe gömülmüş durumda ve misal kalitede bir sonraki oyun ne vakit geleceğini düşünmüyor değiliz. Fakat THQ Nordic sunumunda duyurulan Tempest Rising, bir nevi ilaç olabilirmiş üzere görünüyor.

Tempest Rising PC için Geliştiriliyor

Slipgate Ironworks tarafından 90’lı ve 2000’li yılların gerçek vakitli strateji oyunlarından esinlenilerek geliştirilmiş olan Tempest Rising, çağdaş vakitte geçecek ve alternatif tarih savaş kıssası anlatacak. Üs kurmaya dayalı klasik gerçek vakitli strateji cinsindeki oyunda, özellikle Command & Conquer markasının müsaadeden gidiliyor. Ne var ki kimi tarafların üzerinde tekrar düşünülüyor ve güzelleştiriliyor.

Her birinin kendisine mahsus üniteleri, çatışma sistemi ve iktisadı olup da farklı stratejiler düşünmenizin gerekeceği üç farklı asimetrik topluluk bulunacak. Oynanış kadar yeteneğin de ödüllendirileceği Tempest Rising oyununda, hem iki farklı senaryo ile karşılaşacağımız tek oyunculu hem de çok oyunculu modu için özelleştirme seçenekleri de olacak. Skirmish ve Multiplayer oyun modları, sıralı eşleşme ve ELO (değerlendirme ve klansmans sistemi) ile gelecek.

THQ Nordic tarafından yayınlanacak olan Tempest Rising için rastgele bir çıkış tarihi verilmiş değil, lakin 2023 yılında bizlerle olacağı söyleniyor. Bununla birlikte, Steam üzerinden istek listenize alabilirsiniz. Bu noktada şunu hatırlatmadan geçmeyelim ki Türk oyuncular olarak ne kadar çok birey istek listesine alırsa, Türkçe lisan takviyesinin gelme ihtimali de o kadar çok artar. Zira, geliştirici ve yayıncılar istek listesi durumunu takip ediyorlar ve geçmişte bu yolla Türkçe altyazı ve arayüz dayanağı kazanan çok oyun olmuştu.

Başa dön tuşu