BioShock serisi devam ediyor

2K, Cloud Chamber isminde yeni kurulan ve tamamına sahip olduğu yeni oyun stüdyosunu tanıttı. Ayrıyeten 2K, Cloud Chamber’ın dünya çapında muvaffakiyet elde eden BioShock serisi için de yeni bir oyunun üretimine başladığını ve önümüzdeki yıllarda geliştirilme etabının süreceğini duyurdu.

BioShock serisi devam ediyor

2K Lideri David Ismailer, “Ürün portföyümüzü geliştirdikçe pahalı IP’lerimize, kusursuz insanlara ve onların takımlarına uzun potansiyelli yatırımlar yapma imkanı bulunuyoruz. BioShock, bizim en çok sevilen, düzgün yorumlar yapılan ve yüksek puanlar alan son konsol kuşağının oyun serisi. Birinci şahıs nişancı oynanışı, güçlü öyküsü ve ikonik karakterleriyle yeni stüdyomuz Cloud Chamber takımının öncülüğünde gelecekte neler olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

22 yıllık bölüm geçmişi bulunan ve bugüne kadar 40’tan fazla oyunu tamamlayan Kelley Gilmore, Cloud Chamber Memleketler arası Stüdyo Lideri olmasının yanı sıra 2K geliştirici stüdyoları ortasında da en dorukta bulunan birinci bayan yöneticisi oldu. Gilmore, daha evvel 20 yıldır 2K’in sahip olduğu Firaxis Games bünyesinde Sid Meier’s Civilization ve XCOM üzere serilerde üretim etabındaki, pazarlama ve bağlantı idaresi üzere alanlarda elde ettiği güçlü tecrübesini yeni stüdyoya aktaracak.

Başa dön tuşu