Marvel’s Midnight Suns Çıkış Tarihi Açıklandı

Marvel’s Midnight Suns çıkış tarihi sonunda açıklandı. Son periyotta 2023 yılına ertelenen birçok oyunun bilakis, yeni Marvel oyunu Aralık ayı içerisinde bizlerle olacak. Hem net tarih ayrıntısı hem de yeni yayınlanan fragmanlar, haberimizde.

Geçtiğimiz yılın GamesCom fuarı sırasında duyurulmuş olan Marvel’s Midnight Suns, dikkat çeken oyunlar ortasında yer alıyor. Firaxis Games tarafından geliştirilen ve 2K Games tarafından yayınlanacak olan XCOM üslubu taktiksel aksiyon oyunu, bu yılın Ağustos ayı içerisinde yapılan duyuru ile daha yeterli bir tecrübenin sunulabilmesi için mevcut finansal yılın ileri bir tarihine ertelenmişti.

Bir müddet evvel Avustralya ve Güney Kore ülkelerinde derecelendirilmesinin akabinde yaşanan sızıntı ile önümüzdeki ay çıkacağı söylenen Marvel’s Midnight Suns için beklenen açıklama da sonunda Disney and Marvel Games Showcase sırasında yapıldı.

Marvel’s Midnight Suns Çıkış Tarihi Mutlaklık Kazandı

2K Games ve Firaxis Games tarafından verilen bilgi ile oyunun 2 Aralık 2022 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacağı mutlaklık kazandı. PlayStation 4, Switch ve Xbox One versiyonlarının ise sonraki bir vakitte piyasada olacağı söyleniyor, ki bunun için de 2023 yılını bekleyecekmişiz üzere görünüyor.

Kesin tarih duyurusuna ek olarak, Marvel’s Midnight Suns için oynanışa ve karakterlere odaklanılan yeni bir fragman ve önümüzdeki haftalarda duyurulması beklenen animasyon serisi için bir tanıtım fragmanı yayınlandı. Animasyon serisi beş kısımdan oluşacak olup, ana oyunun öncesinde yaşananları anlatacak.

Marvel’s Midnight Suns Konusu

Hikayesi çizgi-roman serisi ile paralel olarak ilerleyecek olan oyunda, ana makûs karakterimiz “Lilith” Hydra tarafından diriltilecek. Kehaneti yerine getirmek için, şeytani ordusunu ve tüm gücünü kullanarak karanlık tarafın hükümdarını geri getirmeye çalışacak.

Bu büyük tehdide cevap olarak, Lilith’in çocuğu ve onu daha evvel yendiği bilinen tek efsanevi kahraman The Hunter’ı canlandırmaya karar veren Yenilmezler de berbat karakterimiz Lilith’e karşı kendi takımları ile çaba edecekler.

Başa dön tuşu