PUBG’nin 20.1 Güncellemesi Haftaya Yayınlanacak

Krafton tarafından yapılan açıklama ile PUBG’nin 20.1 güncellemesi, PC için 11 Ekim 2022 ve konsollar için 19 Ekim 2022 tarihinde yayınlanacak. Pekala yeni güncelleme ne üzere yenilikler getirecek? Ayrıntılar haberimizde.

Verilen bilgilere nazaran, araçlardan ateş etme üzere silahlı oynanış güncellemelerinin yanı sıra, dünya ve harita güncellemeleri ve oyun tecrübesi kalitesi düzenlemeleri ve yeni bir dereceli dönem ile gelecek. Krafton tarafından yapılan verilen bilgiler şöyle;

PUBG’nin 20.1 Güncellemesi, Ne Yenilikler Getirecek?

KRAFTON, Inc.’in PUBG: BATTLEGROUNDS Güncelleme 20.1’i PC sunucularında 11 Ekim’de ve konsollarda 19 Ekim’de yayına gireceği vakit, oyuncular silah eklentilerinde çeşitli güzelleştirmelerle bir arada araçlardan ateşlemelere gelen güncellemeleri, yeni bir dereceli dönem, dünya ve harita güncellemeleri ve hayat kalitesi güncellemeleri ile karşılaşacaklar.

Aşağıda, Güncelleme 20.1 ile ufukta görünen değerli güncellemelerin detaylarını görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tam yama notlarını BURADAN inceleyebilirsiniz. Yeni içeriğe evvelden göz atmak isteyen oyuncular bugün PC test sunucusunda giriş yapabilirler.

Silahlı Oynanış Güncellemeleri

 • Silah Eklentileri: Tercih edilen kavrama yuvası eklentisi olarak savaş alanlarına hakim olan Dikey Ön Kabza nedeniyle, Güncelleme 20.1 Başparmak kabzası, Açılı Ön Kabza, Yarım Kabza, Dikey Ön Kabza ve Hafif Kabza’ya değişiklikler getirecek. Kabza eklentilerine yapılan değişikliklerin kapsamlı listesi için lütfen yama notlarını ziyaret edin.
 • Araçlardan Ateş Etme: PUBG: BATTLEGROUNDS’ta araç kullanmanın çeşitli avantajları vardır ve düşmanlarla savaşmak için araç kullanmanın birçok avantajı olsa da, takımımız araçlarla yaya oyuncular ortasındaki tek taraflı etkileşimleri azaltmak için çeşitli testler yaptı ve oyuncu geri bildirimlerini dinledi.
 • Sürücü Koltuğu: Güncelleme 20.1 yayınlandığı vakit, şoför koltuğunda araç kullanan oyuncular, aracın direksiyonunu denetim ediyorsa tabanca şarjörü değiştirme iptal edilecek. Tabancaların tekrar dolma müddeti de yaklaşık %50 ve PC kullanıcıları için geri tepme yaklaşık %20 artacak.
 • Yolcu Koltukları: Silah geri tepmesi PC kullanıcıları için %20 artacak.
 • Silah Dürbünleri: Tam otomatik TT’lerin kullanışlığıyla uğraş etmek için, 8x ve 15x dürbünler artık M16A4 ve Mk47 Mutant’a eklenebilir. 4x dürbün ayrıyeten oyuncuların tercih ettikleri çeşidi özgürce seçip kullanmaları için üç ek nişangah çeşidi eklenecek.

Dünya ve Harita Güncellemeleri:

 • PUBG Küresel Championship 2022: Bu yılki PUBG Küresel Championship (PGC)’yi kutlamak için bayraklar, reklam panoları ve bina dekorasyonları üzere Esports objeleri Erangel, Taego ve Miramar’a dağıtılacak! 1 Kasım’dan itibaren PGC 2022’ye kesinlikle giriş yapın.
 • Mavi Alan: Deston’daki Mavi Alan’da oyuncuların öteki haritalara kıyasla daha sık elenmesi sebebiyle Mavi Alan’ın yarıçap oranı ve başlangıç gecikmesi birinci basamak için artırıldı. İkinci kademe, yarıçapın yanı sıra ara başına hasar büyütücüde de bir artış olacak. Frekans Bozucu Paketi ayrıyeten Mavi Alan tarafından Frekans Bozucu Paketi’ne verilen hasar arttırılarak Miramar, Karakin, Haven ve Deston için güncellendi.

Oyun Tecrübesi Kalitesi Düzenlemeleri

 • Taşıma Özelliği: Taşıma özelliği artık Sonlu Etkileşim tuşlarıyla kullanılabilir yahut iptal edilebilir. Muhakkak durumlarda Taşıma özelliği kullanılırken çeşitli kusur düzeltmeleri ve iyileştirmeler de yapılmıştır.
 • Ekran Ping İşaretçisi: Ekran Ping İşaretçisi artık bir oyuncu yahut silah nişan göstergesi işarete ne kadar yakınsa o kadar şeffaf görünecek. İşaretçi artık dereceli maçlarda kullanılabilecek ve 30 saniye sonra kaybolacak.
 • Telsiz İletisi: Envanterle ilgili yeni telsiz iletileri Güncelleme 20.1 ile birlikte gelecek. Oyuncular artık grup arkadaşlarını etraflarındaki yahut envanterlerindeki muhakkak bir eşyanın ölçüsü hakkında uyarabilecek ve ayrıyeten bir oyuncunun belli bir eşyası varsa yahut belli bir eşyaya, eklentiye yahut silaha muhtaçlık duyduğunda üyeleri uyarabilecek.

Dereceli Dönem 20

 • Dereceli Dönem: Güncelleme 20.1 yeni bir dereceli dönem getiriyor, yani Dönem 19’da kazanılan tüm mükafatlar, Dönem 20 başladığında otomatik olarak oyuncuların envanterine eklenecek. Dönem 19 sonlandığında ve sunucu bakıma girdiğinde, Paraşüt Kozmetiği ve Madalya dışındaki tüm mükafatlar oyuncuların Profil Düzenle sayfasından kaldırılacaktır.

Başa dön tuşu