Modern Warfare 2 Gunsmith 2.0 Videosu Ortaya Çıktı

Uzun vakittir beklediğimiz Call of Duty Next gösterimi bugün TSİ 19:30 sıralarında başlayacak ve önümüzdeki periyotta çıkacak olan yeni oyunlar hakkında birçok bilgiyi edineceğiz. Bunun öncesinde, yayınlanan Modern Warfare 2 Gunsmith 2.0 videosu ve Call of Duty sayfasındaki paylaşım ile sistemin işleyişi anlatıldı. Ayrıyeten Vault (Kasa) sistemine de değinildi. Ayrıntılar haberimizde.

Serinin evvelki oyunlarında olduğu üzere farklı eklentiler ile silahlarınızı özelleştirebilmeniz mümkün oluyor. Bu noktada, Vanguard ile karşılaştırıldığında, kullandığınız eklenti sayısı yine beşe indirgeniyor. Ne var ki işin içine bir Platform sistemi giriyor.

Modern Warfare 2 Gunsmith 2.0 Görüntüsü Yayınlandı

Platform sisteminin esprisi ise paylaşımlı silahlar kümesinin oluşturulmak istenmesi ve basamak kaydederken kilidini açtığınız eklentilerin, birebir kümede bulunan silahların ortasında paylaştırılacak olması. Hatta bu olay, silah sınıflarının da ötesine geçecek ve kilidi açılan eklentiler taarruz tüfekleri, hafif makineli tüfekler ve yarı otomatik silahlar genelinde de kullanılabilecekmiş.

Öte yandan, Gunsmith 2.0 sisteminde aşina olduklarımız yanı sıra bir de Receiver (Alıcı) eklentisi bulunacakmış. Söylenene nazaran kilidini açtıktan sonra, tıpkı platformdaki diğer bir silah da açılacakmış. Dahası ise, bir evvelki silah için açtığınız eklentiler de kullanılabilir olacakmış. Bu yeni sistem aslında oyuncular için vakitten bir oldukça tasarruf edileceği manasına da geliyor. Yani tıpkı eklentiyi farklı bir silah için açmak ismine saatlerinizi harcamak durumunda olmayacaksınız.

Geliştirici stüdyo Infinity Ward, yeni oyunda bulunacak olan Vault (Kasa) sistemine ait de birtakım ayrıntılar verdi. Vault sürümünde bulunacak olan FJX Cinder, silah kasalarından birincisi olacak. Her bir eklentiyi açacak ve M4 platformunda kullanılabilecekmiş. Esasen tercih ettiğiniz silah platformu için sonuncu şablon olacakmış.

Başa dön tuşu