Bir büyük organizasyon daha koronavirüs yüzünden iptal oldu!

Bu yılın başlarında Çin’in Wuhan kentinde patlak veren koronavirüs salgını kısa vakitte tüm dünyaya yayıldı. Şimdiye kadar Türkiye’de olay görülmemişti. Lakin geçtiğimiz gece hükümet yetkilileri tarafından gece saatlerinde yapılan açıklamada birinci olayın görüldüğü belirtildi.

Bir büyük tertip daha koronavirüs yüzünden iptal oldu!

Bu olay yüzünden ülkemizdeki aktifliklerin de iptal edilmesi gündemde. Hakikaten dünya genelinde de durum pek farklı değil. Şimdiye kadar pek çok küresel tertip iptal edildi. Görünen o ki önümüzdeki periyotta gerçekleşecek olan başka etkinlikler de tehlikede.

Son argümanlara nazaran oyun dünyasının nabzının attığı fuarlardan biri olan E3’te iptal edilecek. Şayet söylentiler doğruysa ilerleyen saat ya da günlerde E3 2020 aktifliğinin iptal olduğu resmiyet kazanacak.

Aslında bu çok da şaşılacak bir durum değil. Çünkü Haziran – Temmuz ayında gerçekleşecek olan Euro 2020’nin bile iptal edilmesi kelam konusu. Münasebetiyle Euro 2020’nin iptal edilmesinin konuşulduğu bir ortamda E3 2020’nin gerçekleşmeyecek olması çok da şaşırtan değil.

Öte yandan teknoloji kesiminde gerçekleşecek olan başka aktifliklerin de bu virüs salgını yüzünden gerçekleşmesi sıkıntı görünüyor.

Nedense 2020 insanlık ismine külfetli bir sene oldu. Şayet kıyamet de 2020’de koparsa bizler için fazla şaşırtan olmaz.

Başa dön tuşu