Netflix’in Stranger Things Oyunu The First Shadow Duyuruldu

Netflix, Stranger Things için yeni bir sahne oyunu duyurdu. “Stranger Things: The First Shadow” olarak isimlendirilen bu oyun, 2023’ün sonunda Londra’da gösterime girecek. Ancak oyunla ilgili detaylar sır gibi saklanıyor.

Netflix’in en popüler yapımları arasında yer alan Stranger Things ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Netflix, uzun soluklu dizinin yeni sezonu gelmeden önce yeni bir Stranger Things tiyatro oyunu sahneye alacağını duyurdu. “Stranger Things: The First Shadow” olarak isimlendirilen bu tiyatro oyunu, 2023’ün sonlarında seyirci ile buluşacak.

Stranger Things hayranları, oldukça uzun bekleme sürelerine maruz kaldılar. 3. sezonu 2019 yılında yayınlanan dizinin 4. sezonu ise 2022 yılında, iki parça halinde yayınlandı. Dizinin beşinci sezonu için de onay geldi. Ancak iki sezon arasında da birkaç yıllık boşluk oluşacağı kesin. İşte Netflix, Stranger Things: The First Shadow ile bu uzun boşluğu kapatmaya çalışacak gibi görünüyor.

Stranger Things: The First Shadow da dizi ekibi tarafından hayata geçirilecek

Stranger Things yeni oyun geliyor

Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre Stranger Things: The First Shadow isimli tiyatro oyunu, dizinin de arkasındaki ekip olan Duffer kardeşler ile yazar Kate Trefry tarafından hayata geçirilecek. Oyunun hikayesi ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmamış olsa da Netflix, Stranger Things: The First Shadow’un Stranger Things’in başına döneceğini duyurdu.

Netflix’in Yeni Pokémon Animasyonu Duyuruldu: Karşınızda Pokémon Concierge [Video]

Netflix, ne yazık ki duyurduğu oyunu sır gibi saklamayı tercih. Bu bağlamda; oyunun türü, nasıl sahneler sunacağı ve kimlerin bulunacağı gibi bilgilere sahip değiliz. Ancak bunun birkaç ay sonra değişebileceğini söyleyebiliriz. 2023’ün sonuna yaklaştıkça sahne oyunu ile ilgili daha detaylı bilgiler ve görüntüler paylaşılmasını bekliyoruz.

Kaynak :
https://about.netflix.com/en/news/world-premiere-of-stranger-things-the-first-shadow-a-new-story-live-on-stage

Başa dön tuşu