PS5 bekleyenlere kötü haber! PlayStation 5 sınırlı sayıda üretilecek!

Konsol dalının önder ismi Sony, bu yılın sonlarına yanlışsız yeni jenerasyon konsolu PlayStation 5’i satışa sunacak. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde PS5 denetimcisi DualSense tanıtılmıştı. PlayStation 5 denetimcisinin tanıtılmasının akabinde gözler ana konsola çevrildi.

PS5 bekleyenlere makus haber! PlayStation 5 hudutlu sayıda üretilecek!

Her ne kadar PS5‘in tasarımı şimdi ortaya çıkmasa da aygıt hakkındaki tüm teknik ayrıntıları biliyoruz. Sony nedense işi biraz daha gizemli bir hale sürükleyerek konsol dizaynını inatla göstermiyor. Ancak bu gecikme PlayStation 5‘in bu yıl sonunda raflardaki yerini alacağı gerçeğini değiştirmiyor.

Ortaya çıkan yeni raporlara nazaran Sony bu yılın sonunda hudutlu sayıda PS5 üretecek. Önümüzdeki yılın Mart ayına kadar üretilmesi ön görülen sayı ise yalnızca 7 milyon. Üretimin bu kadar kısıtlı olmasının temel nedeni ise koronavirüs salgını. Hali hazırda dünya genelindeki hiç bir fabrika tam kapasite ile çalışamıyor. Bu da Sony’nin üretim bandının yavaşlamasına neden olmuş.

Peki bu hudutlu üretimin bize yansımaları nasıl olacak? Muhtemelen PlayStation 5 Türkiye’de 2021 yazına kadar tam manada satışa çıkamayacak. Çıksa da muhtemelen pek çok kişi alamayacak. Zira stoklar en az seviyede olacak. Tahminen manzara olması itibariyle 1000 adet falan getirilebilir. 

Sonuç olarak PlayStation 5 almak için sabırsızlanıyorsanız önümüzdeki yılın yaz aylarına kadar beklemeniz gerekebilir. Yani kendinizi 2020 sonları için şartlamamanızı tavsiye ederiz.

Başa dön tuşu