Cehennemin kapıları açılıyor! Doom Eternal çıktı!

ZeniMax® Media şirketine bağlı Bethesda Softworks®’ün yaptığı duyuruya nazaran DOOM® Eternal an prestijiyle dijital olarak yahut dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarından alınarak[i] Xbox One, PlayStation 4, PC ve Google Stadia platformları üzerinden oynanabilir.

id Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal, E3 2019’da En Uygun Aksiyon Oyunu ve En Uygun PC Oyunu mükafatlarını kazandı ve 350’den fazla “2020’nin En Heyecanla Beklenen Oyunları” listesinde yer aldı. DOOM Eternal, The Game Awards’un 2016’nın En Düzgün Aksiyon Oyunu mükafatını kazanan DOOM‘un devamı niteliğindedir.

id Software’in yönetici imalcisi Marty Stratton oyunu tanımlarken “DOOM Eternal, stüdyomuzun geliştirdiği en savlı oyun,” diye belirtiyor. “Hikâye ve BATTLEMODE’un kapsamı ve boyutu id Software’deki herkesin tutkusunu ve marifetini gösterici niteliktedir. DOOM Eternal’ın hazırlık sürecinde çok keyif aldık ve oyuncuların bu muazzam yolcuğun heyecanını deneyimlemesini dört gözle bekliyoruz.”

Şu ana kadarki en büyük, süratli ve kapsamlı DOOM oyununda yeni marifetler ve silahlar üzerinde ustalaşmanızı gerektiren agresif ve ilgi cazip çatışma bulmacalarının tadına varacaksınız. Gücünü idTech® 7 motorundan alan ve Mick Gordon tarafından bestelenen yesyeni, nabız hızlandıracak müziklere sahip DOOM Eternal, oyuncuların DOOM‘da (2016) keyif aldığı her şeyin üzerine koymanın yanı sıra çok daha derli toplu bir çatışma döngüsü, yeni ve klasik iblisler, güçlü ve yepisyeni bir cephanelik ve daha evvel kimsenin görmediği fevkalade dünyalar sunuyor.

DOOM Eternal, Standard ve Deluxe Edition olmak üzere iki halde mevcut. Deluxe Edition’da, DOOM Eternal oyununun yanı sıra çıktıktan sonraki bir sene içinde gelmesi beklenen iki kıssa eklentisine erişim sağlayan DOOM Eternal Birinci Yıl Bileti bulunuyor! Ana kıssadan bağımsız eklenti öyküleri dünyanın iblislerin istilasına uğramasına sebep olan kaotik olayları mevzu alıyor. Deluxe Edition’da ayrıyeten kıssa modunda ve BATTLEMODE‘da kullanabileceğiniz Demonic Slayer Görünümü ve Classic Weapon Ses Paketi bulunuyor.

DOOM Eternal, ESRB derecelendirme sisteminde M, yani yetişkinlere yönelik olarak sınıflandırılmıştır. Standard Edition 199 ₺’ye, Deluxe Edition ise 299 ₺’ye alınabilir. PlayStation Store’dan Standard Edition 469 ₺’ye, Deluxe Edition ise 569 ₺’ye alınabilir. XBOX One için ise Microsoft Store’dan Standard Edition 470 ₺’ye, Deluxe Edition ise 570 ₺’ye alınabilir.

Başa dön tuşu