Sons of the Forest Ertelemelere Doymuyor!

Ertelemelere doyamayan Sons of the Forest, hem geliştirici hem de yayıncı pozisyonunda bulunan Endnight Games tarafından yine ertelendi. Bu yıl içerisinde bizlerle olamayacak oyun için Şubat ayını beklemek durumundayız. Ayrıntılar haberimizde.

2019 yılının Aralık ayı içerisinde duyurulan ve Unity motoru ile geliştirilmekte olan Sons of the Forest, 2014 yılında çıkmış olan The Forest için bir devam niteliği taşıyor. Yeniden açık dünya oynanışın sunulacağı hayatta kalma oyununun, esasen geçtiğimiz sene içerisinde çıkması planlanmıştı. Ne var ki birinci evvel bu yılın Mayıs ayına, Mart ayında yapılan duyuru ile de Ekim ayına ertelenmişti. Son ertelemenin münasebeti olarak, Mayıs ayının oldukça argümanlı olduğu ve yeni oyun ile belirlenen vizyonun gerçekleştirilebilmesi için fazladan müddete gereksinim duyduklarını söylemişti Endnight Games.

Sons of the Forest ile Bu Yıl Buluşamayacağız

Ancak yakın bir vakit evvel yapılan yeni duyuruya bakılırsa, Ekim de uygun bir ay değilmiş. Hem geliştirici hem de yayıncı pozisyonunda bulunan Endnight Games, Sons of the Forest oyununun 2023 yılının Şubat ayı içerisinde satışa sunulacağını belirtti.

“Yeni oyunumuz Sons of the Forest’ın kapsamı sebebiyle, kesin çıkış tarihini belirlemek zorlayıcı olmuştu ve bugün son bir defa daha ertelemek zorunda kaldık. Gerekli olduğunu hissettiğimiz cilalamayı tamamlamak için bize vakit verin, 23 Şubat 2023 tarihinde satışa sunacağız.”

Her ne kadar hususa ait tüm ayrıntılar verilmemiş olsa da, yeni oyunda yeniden elimizde avcumuzda hiçbir şeyin olmadığı bir biçimde ürkütücü adaya düşeceğiz. Hayatta kalabilmek için de etrafı araştırmış, inşa etmek ve üretim yapmak durumunda olacağız.

The Forest’ta olduğu üzere Sons of the Forest’ta da üretim yapma ve inşa etme dinamikleri büyük ehemmiyet arz edecek iken, yeni inşa seçeneklerimiz de olacak. Farklı düşman çeşitleri ve bu bağlamda da yakın dövüş sistemi biraz daha ön planca olacak iken, kullanabileceğimiz birkaç ateşli silahın olacağını söylemeden geçmeyelim. Ayrıyeten devam oyununun keşif yapmayı seven oyuncuları ziyadesiyle memnun edeceği de söyleniyor.


Peki siz bu erteleme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sons of the Forest oyununu bekliyor musunuz? Niyetlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu