PUBG’de Ölen Takım Arkadaşınızı Diriltebileceksiniz! [Video]

PUBG: Battlegrounds’ın 23.2 kodlu güncellemesi ile oyuna “Geri Çağırma” isimli bir mekanik eklendi. Bu yeni mekanik, ölen bir takım arkadaşının diriltilmesini sağlayacak. Peki Recall olarak da anılan sistem nasıl çalışacak?

2017 yılında piyasaya ilk sürüldüğünde hem yapısı hem gerçekçiliği ile video oyun dünyasını kasıp kavuran PUBG: Battlegrounds, şimdilerde değişik bir şeyler deniyor gibi görünüyor. Zira oyunun 23.2 kodlu güncellemesi ile PUBG: Battlegrounds’a “ölen takım arkadaşını hayata döndürme” özelliği geldi. Bakın, yaralı takım arkadaşından bahsetmiyoruz. Tamamen ölenleri kast ediyoruz.

PUBG: Battlegrounds’ın yeni diriltme mekaniği, “Geri Çağırma” (Recall) olarak isimlendiriliyor. PUBG geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre bu özellik, oyun sırasında meydana gelen hayal kırıklığı hissini gidermek için tasarlandı. Peki Geri Çağırma sistemi nasıl çalışacak ve ölen oyuncular nasıl yeniden oyuna dönecek?

Oyuncular, yeni sürümde robotlaştı: Herkesin “mavi çipi” olacak!

PUBG: Battlegrounds

Geri Çağırma sistemi kapsamında her oyuncu, aslında robotlaştırıldı. Bu bağlamda; oyuncuların kendilerine ait “Mavi Çip” (Blue Chip) denen biyometrik imzaları bulunacak. Diyelim ki bir takım oyunundasınız ve takım arkadaşınız öldü. Onun çantasından mavi çipi alıp, haritaya nadir olarak yerleştirilen “Mavi Çip Kulesi“ne (Blue Chip Tower) götürmeniz gerekecek. Bu kulenin konumu, “Mavi Çip Vericisi” (Blue Chip Transmitter) isimli yeni bir ekipman aracılığıyla veya şans eseri tespit edilecek. Ölen arkadaşınızın mavi çipini kuleye işlediğinizde, takım arkadaşınız yeniden hayata dönecek. Arkadaşınız, uçakla oyun alanına yeniden bırakılacak.

Steam’e ‘Oyun Deneme’ Özelliği Geldi: İstediğiniz Oyunu, 1 Lira Ödemeden Deneyebileceksiniz!

Burada şöyle bir handikap da bulunuyor. Diyelim ki bir çatışma sırasında rakip takımdan bir oyuncuyu öldürdünüz. Ölen oyuncunun mavi çipini ele geçirirseniz, yeniden diriltilmesini engellemiş olacaksınız. Böylelikle mavi çip sistemi, aslında oyundaki dinamiğe yeni bir boyut kazandırmış olacak. Bir oyuncuyu öldürmek ne kadar önemli ise mavi çipini almak da o kadar önemli olacak. Bu özelliğin Erangel, Miramar ve Deston haritalarında kullanılabileceğini belirtelim.

23.2 kodlu güncelleme için hazırlanan ve Recall sistemini de anlatan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Steam, Türkiye’de En Çok Satılan Oyunları Açıkladı: Ücretsiz Oyunlara Muhtaç Kaldık…

Başa dön tuşu