PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı sızdı!

Bugüne kadar Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında birçok varsayımda bulunuldu, lakin bu kestirimler varsayım olmaktan ileri gidemedi. Lakin üçüncü parti bir oyun geliştiricisi PlayStation 5‘in piyasaya çıkış tarihini ve fiyatını sızdırdı.

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı sızdı!

Üçüncü parti bir oyun geliştiricisi tarafından, Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında birtakım bilgiler sızdırıldı. Sony’nin konsol oyuncularına sunacağı yeni jenerasyon oyun konsolunun çıkış tarihini ve fiyatını açığa çıkaran bu sızıntı, ayrıyeten aygıt ile ilgili birkaç değerli bilgiyi de içinde barındırıyor.

Bilindiği üzere PlayStation 4, 15 Kasım 2013 tarihinden bu yana hayatımızda bulunuyor. Hala olağanüstü grafiklere sahip oyunların çıktığı konsol, buna rağmen emeklilik periyoduna yavaş yavaş yaklaştığı bir gerçek. İşte bu noktada Sony ‘PlayStation 5  ne vakit geliyor?’ üzere misal sorular devreye giriyor.

Son vakitlerde epeyce sık gündeme gelen konsol, bu sefer daha yeni ve daha gerçekçi tezler ile karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz ki son periyotlarda sızıntıların büyük çoğunluğu yanlışsız çıkıyor. Ama tekrar de doğruluk hissesinin %100 olduğunu söylememiz mümkün değil.

PlayStation 5’de hangi oyunlar olacak?

Sızıntıya göre PlayStation 5 için 4K dayanaklı fiyatsız PUBG, VR dayanaklı Gran Turismo 7, The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima “remaster” üretimleri geliyor. Bunlar ek olarak Battlefield: Bad Company 3, 2020’de geleceği söylenen GTA 6, Harry Potter, Horizon: Zero Dawn 2 ve yeni bir Assassin’s Creed oyununun da ismi geçiyor.

PlayStation 5’in fiyatı ne olacak?

PlayStation 5‘in, beklendiği üzere 2020 yılı içinde konsol oyuncuları ile buluşacağı belirtiliyor. Fiyatının ise 500 dolar olacağı tez ediliyor. Kaynaklara nazaran aygıt gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan 8 çekirdekli AMD Ryzen işlemciden alacak. 4K oyunculuğu standart hala getireceği, 8K’ya ise yükseltme ile çıkış yapabileceği söylenen Sony PlayStation 5, 14 teraflops düzeyini hedeflediği belirtiliyor. Ayrıntılar resmileştiğinde siz bedelli oyuncularımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu