Yeni Assassin’s Creed Valhalla – The Last Chapter Detayları

Resmi sayfa üzerinden bir paylaşımda bulunan Ubisoft, yeni Assassin’s Creed Valhalla – The Last Chapter detayları ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyun ile ilgili içerik dayanağına genel bir bakışın yapıldığı gönderide, kapanış kısmına erişim için ihtiyaçlara, New Game+ özelliğine ve daha fazlasına değinilmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Origins ile başlayan son Assassin’s Creed üçlemesi, Valhalla ile sona ermişti. 2020 yılında çıkmış olan oyun, ortadan geçen vakit zarfında Wrath of the Druids, Siege of Paris ve Dawn of Ragnarök olmak üzere üç büyük genişleme paketleri, iki Mastery Challenge ve Tombs of the Fallen, hudutlu müddetli şenlikler, Discovery Tour: Viking Age ve çok daha fazlası ile desteklenmişti. Ne var ki her şeyin sonu olduğu üzere Eivor ağabeyimizin de öyküsüne yakın bir vakitte bütünüyle son nokta koyulacak. 

Fransız yayıncı tarafından Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmiş olan Ubisoft Forward sırasında, The Last Chapter duyurusu da yapılmıştı. 6 Aralık 2022 tarihinde PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için yayınlanacak bu son içerik, fiyatsız güncelleme ile bütün platformlarda yayınlanacak. 

Yeni Assassin’s Creed Valhalla – The Last Chapter Ayrıntıları Neler?

Eivor ağabeyimizin Ravensthorpe yerleşkesindeki arkadaşları ile vedalaşacağı ve yeni maceralara yelken açacağı The Last Chapter öncesinde, Ubisoft tarafından yapılan bir paylaşım ile yeni ayrıntılar da verildi. 

İçeriğe erişim sağlayabilmek için, ana senaryoyu tam manasıyla bitirmiş olmanız gerekecek. Yani İngiltere haritasındaki bütün bölgelerini ve Asgard ve Jotunheim öykü kısımlarını tamamlamış, yerleşkenizi beşinci seviyeye çıkartmış, Jomsviking kışlasını inşa etmiş ve liderlerini ortaya çıkartarak Order of the Ancients birliğini ortadan kaldırmış olmak durumundasınız. 

Fransız yayıncı, sitesindeki gönderide, Assassin’s Creed Valhalla için bundan bu türlü vakit hudutlu şenlik de düzenllemeyeceğini teyit etti. Ne var ki Glowecestrescire bölgesindeki The First Night of Samhain vazifesini tamamladıktan sonra, festivallerde dağıtılan ödüllerden kaçırdıklarınızı bütün tüccarlardan gümüş karşılığında alabileceksiniz. 

Aynı gönderide New Game+ hakkında da konuşan Ubisoft, oyunun derinliğinin tekrar oynanabilirliği farklı ve ödüllendirici kılabilecek seçenekleri sonlandırdığı gerekçesiyle, bu özelliğin eklenmeyeceğini söylüyor. Ne var ki kapanış perdesi öncesinde daha fazla içerik sunulacakmış. 

Başa dön tuşu