Death Stranding 2 Resmi Olarak Onaylandı

Death Stranding 2, bugünün The Game Awards gösterisinde resmen duyuruldu. Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak olan devam oyunu, şimdilik PlayStation 5 için geliştiriliyor.

Yeni Death Stranding aslında uzun vakittir kelam konusuydu. Mayıs ayı içerisinde Norman Reedus tarafından kelamda ağzından kaçırılması ve Hideo Kojima tarafından esprili bir formda geri dönüş yapılmıştı hatırlayacağınız üzere.

Son devirde ise Kojima, çeşitli posterler ile üzerinde çalıştığı yeni oyununu gündeme getirmiş ve oluşturduğu gizem ile başları karıştırmayı başarmıştı. Hatta bu posterlerdeki şahıslardan birincisinin Elle Fanning olduğu ortaya çıkmış iken, ikinci ismin de Shioli Kutsuna olduğunu öğrenmiştik.

Geçtiğimiz günlerde emsal bir poster daha ortaya çıktıktan sonra, en nihayetinde yeni oyunun Death Stranding 2 olduğunu da görmüş olduk. Hatta bu vesile ile son posterdeki kişinin de birinci oyundaki Fragile (Lea Seydoux) olduğu da muhakkak olmuştu.

Death Stranding 2 Fragmanı ile İlgi Çekti

The Game Awards 2022 sırasında yayınlanan fragman ile Sam Porter Bridges (Norman Reedus) karakterinin bir defa daha karşımıza çıkmış olup, Troy Baker’ın da tekrar takımda olduğunu öğrendik.

Sahnede konuşma yapmayı ihmal etmeyen Kojima, yayınlanan fragmanın pek çok ipucu verdiğini ve bunların haricinde ek bir ayrıntı vermeye şimdilik hazır olmadığını lisana getirdi. Bu noktada farklı bir telaffuzda bulunan ünlü direktör, kıssayı aslında COVID-19 öncesinde yazmış. Ne var ki salgın patlak verdikten sonra, tüm kıssayı sil baştan almış.

Devam oyunu her ne kadar şu anlık PlayStation 5 için geliştiriliyor olsa da, kuşku yok ki makul bir mühlet sonra PC üzerinden de yayınlanacaktır. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu