The Last of Us Part 1 PC Tarihi Belli Oldu

The Last of Us Part 1 PC tarihi ne vakit? Uzun vakittir karşılığı merak edilen bu soruya karşılık, The Game Awards 2022 sırasında geldi. Şu anda Epic Games ve Steam mağazalarından hem istek listenize ekleyebiliyor hem de satın alabiliyorsunuz. Yayınlanan birinci fragmana göz atmayı unutmayın.

Eylül ayının başında PlayStation 5 için satışa sunulmuş olan The Last of Us Part 1, bildiğiniz üzere Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcılarıyla buluşacak. Hatta oyunun direkt bu platform hedeflenerek yapıldığı da söylenmişti. Hal bu türlü olunca, çıkış tarihinin ne vakit açıklanacağı büyük bir merak konusuydu.

The Last of Us Part 1 PlayStation 5 için çıkışını gerçekleştirdikten sonra bir açıklama yapan Naughty Dog, PC versiyonunun fazla gecikmeyeceğini söylemişti. Resmi çıkış tarihi ise The Game Awards 2022 sırasında duyuruldu.

The Last of Us Part 1 PC Tarihi Açıklandı

Halihazırda Epic Games ve Steam mağazalarından 599 TL ile ön-sipariş ile alabildiğiniz oyun, 3 Mart 2022 tarihinde PC kullanıcılarıyla da buluşacak. Şu an için sistem ihtiyaçlarının ve teknik manada ayrıntıların aşikâr olmadığını söyleyelim. Fakat son devirde yayınlanan PlayStation Studios oyunlarını göz önünde bulunduracak olursak, nelerin destekleneceğini az çok kestirim edebiliriz. 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynayabilmek, geniş ekran, çoklu ekran, NVIDIA DLSS 2.0, DLSS 3.0, DLAA ve Reflex, AMD FSR 2.1 ve Intel XeSS ve IGTI teknolojileri, Dualsense ve daha pek çok şey için dayanağın sunulduğunu görebiliriz.

İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 için satışa sunulmuş olan The Last of Us, 2014 yılında da Remastered sürümü ile PlayStation 4 platformuna da çıkmıştı. 2020 yılında ise devam oyunu The Last of Us Part II, yeniden bu konsola çıktıktan sonra PlayStation 5 için de uyumlu hale getirilmişti. Gelecekte bu oyunun da PC’ye çıkacağına kuşku yok.

Başa dön tuşu