Deus Ex Go ve Diğer Mobil Square Enix Oyunları Kapatılıyor

Onoma tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile Deus Ex Go ve diğer mobil Square Enix oyunlarının kapatılacağı duyuruldu. Bu oyunların arasında şimdilik Hitman Go ile Lara Croft Go bulunmuyor. Detaylar haberimizde.

Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal, Ağustos ayında tamamlanan satın alım ile Embracer Group bünyesine katılmıştı. Ekim ayının başlarından bu yana Square Enix Montreal stüdyosu Onoma olarak anılmaya başlanmıştı. Ne var ki bu ayın başlarında yaşanan ilginç bir gelişme ile stüdyonun kapatılma kararı gündeme gelmişti. Bahsi geçen kararın gerekçesi olarak, masrafları kısma hamlesinin bir parçası olarak alındığını söylenmişti.

Onoma stüdyosu Hitman Go, Lara Croft Go ve Deus Ex Go ile tanındığı için, haliyle bu oyunların akıbeti merak ediliyordu. Aslında benzer bir kaderi bu oyunların da paylaşacağı tahmin ediliyor olsa da, resmi açıklama yapıldı.

Deus Ex Go ve Diğer Mobil Square Enix Oyunlarının Fişi Çekiliyor

24 Kasım 2022 tarihi itibarıyla kapanacak olan Onomo tarafından yapılan açıklamayla, ilk olarak bugün itibarıyla Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows, Arena Battle Champions ve Space Invaders: Hidden Heroes genelinde artık oyun içi satın alım yapılamayacak. Bahsi geçen oyunlar 1 Aralık 2022 Perşembe günü App Store ve Google Play mağazalarından da kaldırılacak iken, 4 Ocak 2023 Çarşamba günü ise bütünüyle kapatılacaklar. Hitman Go ile Lara Croft Go ise şimdilik bu durumdan etkilenmeyecekler.

Eğer bu oyunlara halihazırda sahipseniz, 4 Ocak 2023 tarihine kadar kütüphanenizden indirebilecek ve oynayabileceksiniz. Stüdyo ayrıca yapılan oyun içi satın alımların da bu tarihe kadar kullanılmasını önemle arz ediyor.

Onomo için alınan kapatılma kararı, ilk olarak Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor ile ortaya çıkmıştı. Aynı raporda, stüdyo çalışanlarının Eidos Montreal stüdyosuna transfer edileceği de söylenmişti.

Başa dön tuşu