Hades II Duyuruldu! Önümüzdeki Sene Çıkıyor

Supergiant Games tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanmış olan Hades, roguelike cinsinin en kaliteli temsilcilerinden birisi olmuştu. Sayısız mükafatın de sahibi olan oyunun sevenleri için The Game Awards 2022 sırasında sevinçten havalara uçuracak bir haber geldi ve Hades II duyuruldu.

Hades Devam Oyunu Hades II Duyuruldu

İlk oyunun en yeterli istikametlerinin üzerine kurulan Hades II, birebir Hades üzere öncelikle Erken Erişim etabı ile 2023 yılında karşımıza çıkacak. Bu kere bizleri yeraltı dünyasının prensesi ile tanıştıracakmış. Oyuncular tarafından yapılacak olan geri dönüşler ile gidişat belirlenecekmiş.

Duyurunun ardından birinci ayrıntıları paylaşmayı da ihmal etmeyen Supergiant Games, temel düşmanlarımızın Titan’lar olacağını ve bu kere karanlık büyüler de kullanabileceğimizi söyledi. Şayet birinci oyunu oynamadan ikinci oyuna atlama isteğiniz varsa, size hoş bir haberimiz var. O denli ki, her ne kadar Hades için direkt bir devam niteliği taşısa da olan biteni anlamak için mutlak suretle birinci oyunu oynamak gerekmeyecekmiş.

Geliştirici tarafından verilen bir başka değerli ayrıntı ise, bu sefer yeraltı dünyasının ölümsüz prensesi Melinoe rolünde olacağımız. Supergiant Games, Hades ile akrabalığının olduğuna inanılan ve hakkında bilenen az şeyin olduğu bu karakterin kıssasını anlatmaya oldukça istekliymiş.

Şu an için net çıkış tarihi olmayan Hades II oyununun istek listenize alabiliyor iken, duyuru fragmanına da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu