Xbox Direct Tarzı Bir Sunum Gerçekleştirecekmiş

Bilhassa The Game Awards gösterisinde Xbox konsolları için özel bir duyurunun gelmemesi, oyuncular olarak bizleri hem şaşırtmış hem de üzmüştü. Hakkında yeni bilgiler öğrenmeyi istediğimiz birçok oyun var ve Microsoft cephesinin sahneye ne vakit yine çıkacağı merak ediliyor. Görünüşe nazaran, Xbox Direct gibisi bir sunum için hazırlık yapılıyor ve bu ayın sonlarına gerçek gerçekleştirilecek.

Windows Central sitesinden Jez Corden tarafından aktarılana nazaran Xbox, Developer_Direct ismi altında bir gösteri ile karşımıza çıkacak üzere görünüyor. Developer_Direct için Nintendo Direct ve Sony şirketinin State of Play ayarında bir gösterim olacağı ve geliştirilme kademesindeki oyunlar ile ilgili daha sık bilgi verilecek halde düzenleneceği söylenmiş.

Xbox Direct Üslubu Bir Sunum ile Geri Dönüş Hazırlığında

Her ne kadar sonradan tarihi değişebilecek olsa da, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü TSİ 23:00 sıralarında başlayacak ve Redfall, Minecraft Legends, Forza Motorsport ve ZeniMax Online Studios içeriklerine derinlemesine dalışlar yapılacakmış. Çıkışını sabırsızlıka beklediğimiz Starfield oyununun isminin geçmemiş olması ise başlarda soru işareti bırakmış durumda. Lakin resmi duyuru yapıldığında, yer verileceği kestirim ediliyor.

Öte yandan, Xbox Oyun Pazarlama Lider Yardımcısı Aaron Greenberg de Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile eğlenceli bir hafta olacağını ve önümüzdeki günler için heyecanlı olduğunu lisana getirmiş. Muhtemelen Developer_Direct için resmi duyuru yakın olabilir.

Bu yılın, Xbox açısından da hoş bir yıl olacağını iddia ediyoruz. Hele de 2022 yılındaki Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında duyurulan, gösterilen ve Game Pass servisine de gelecek olan oyunları düşündüğümüzde, sabırsızlıkla bekleyeceğimiz günler var. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu