Disco Elysium Türkçe Yaması Bu Ay Yayınlanacak!

Disco Elysium Türkçe yaması, dokuz aylık bir müddetin akabinde, bu ay içerisinde yayınlanacak. Şayet şimdi oyuna bir giriş yapmamışsanız, bundan daha düzgün bir fırsat olmayacaktır. Locpick Game Localization & Audio tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

ZA/UM tarafından geliştirilmiş ve geçtiğimiz yıl içerisinde The Final Cut versiyonu ile PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox one ve Xbox Series kullanıcıları ile buluşmuş olan Disco Elysium, Rol Yapma Oyunu çeşidinde ziyadesiyle dikkat çeken bir oyun olmaya devam ediyor. Ülkemizde de bir epey tanınan olan bu oyun, uzun uzadıya diyalogları ve metin evrakları birden fazla vakit oyuncuları zorlayabiliyor. Hele de Türkçe lisan dayanağının olmaması ve ağır bir lisanın kullanılmış olması da zorlayıcı olan bir diğer yan olarak karşımızda duruyor.

En azından lisan takviyesi pürüzünün ortadan kaldırılabilmesi için geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde bir sürprize imza atan Locpick Game Localization & Audio, yerelleştirme çalışmalarına başlandığını duyurmuştu.

Ne var ki bir milyondan fazla sözlü metinlerden ötürü oldukça uzun soluklu bir proje olacağını söyleyen takım, takiplerden de sabırlı olmalarını rica etmişti. Bununla birlikte, son durum hakkında aylık olarak bilgilendirmenin yapılacağı da belirtilmişti.

Disco Elysium Türkçe Yaması, Çok Yakında Bizlerle!

Yirmi kişilik bir grup ile dokuz aylık güçlü bir çalışmanın akabinde, beklediğimiz haber de en nihayetinde bugün prestijiyle geldi ve Locpick Game Localization & Audio, Disco Elysium: The Final Cut için hazırlık kademesinde olan Türkçe yamanın 24 Ekim 2022 tarihinde yayınlanacağını duyurdu.

Eşsiz yetenekleri olan bir dedektif rolünde olacaksınız oyunda, senaryo boyunca karşınıza çıkacak olan karakterleri sorguluyor, katilleri ortaya çıkartıyor yahut rüşvet alabiliyoruz. Bir kahraman yahut insanlığın yüz karası olmak ise sizin tercihinize bağlı oluyor.

2019 yılının Ekim ayı içerisinde yayınlanmış olan Disco Elysium: The Final Cut, yeni siyasi vizyon araştırma vazifeleri, tam bir seslendirme, uygunlaştırılmış oynanabilirlik ve gerçek bir rol yapma tecrübesi sunar iken özgürlük hissiyatını da bir üst düzeye taşımıştı.

Başa dön tuşu