Resident Evil 4 Remake’in Türkiye Fiyatı Zamlandı

Capcom, yaklaşmakta olan Resident Evil 4 Remake’in Türkiye fiyatına zam yaptı. Öte yandan; oyunu deneyimlemek isteyenler için ücretsiz bir demo sürüm yayınlandı.

2023 yılının en çok beklenen oyunları arasında yer alan Resident Evil 4 Remake ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Oyunun Steam’deki fiyatına okkalı bir zam geldi. Standart sürüm yüzde 57, Deluxe sürüm yüzde 63 zamlandı. Neyse ki Capcom, yine de Resident Evil 4 Remake’in ‘tadına bakmak’ isteyen oyuncular için bir adım attı.

Geçtiğimiz gece bir etkinlik gerçekleştiren Capcom, oyunun ücretsiz demo sürümünü de yayınladı. Bu hamleyle oyuncular, Resident Evil 4 Remake’e şimdiden erişme imkanı yakalamış oldular. Böylelikle zam nedeniyle oyuna bütçe yettiremeyecek olan oyuncular için en azından Resident Evil 4 Remake’i deneyimleme imkanı sunulmuş oldu. Hem konsol hem de PC sahipleri, ücretsiz demo sürümü an itibarıyla indirip, oynayabiliyorlar.

Peki Resident Evil 4’ün güncel fiyatları nasıl oldu?

Resident Evil 4 Remake

24 Mart’ta piyasaya sürülecek Resident Evil 4 Remake’in Steam sayfasına baktığımızda, oyunun normal sürüm fiyatının 563,47 TL’den 887,29 TL‘ye yükseldiğini görüyoruz. Deluxe sürüm ise 657,53 TL’den 1.070,50 TL‘ye yükseldi. Fiyatların böyle kalıp kalmayacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Resident Evil 4 Remake’den 12 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi!

Bir oyun için bu kadar para veremeyecek olan okurlarımız için demo sürümden de bahsedelim. Capcom’un açıklamasına göre demo sürüm, oyundaki en ikonik lokasyonlardan olan “Ambush”ta geçecek ve oyundaki hikayenin kısa bir bölümünü oyunculara sunacak. Eğer “Resident Evil 4 Chainsaw” olarak isimlendirilen demo sürüme ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanarak Steam’deki listeleme sayfasına gidebilirsiniz.

Başa dön tuşu