2022 Steam Oyuncu Retrospektifi Sizin İçin Ne Diyor?

2022 yılına veda edip, 2023 yılına merhaba dememize sayılı günler kaldı. Ertelenen oyunlar ile bölüm açısından yeniden hoş bir yeni yıl bizi bekliyor. Pekala 2022 Steam oyuncu retrospektifi sizin için nasıl bir istatistik çıkarttı? Öğrenmeyi ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda PlayStation da bu türlü bir fırsat sunmuş ve yıl içerisinde ne kadar oyun oynamış, ne kadar oyun oynamış, kaç tane kupa açmış olduğumuzu görebilmiştik. Benzeri bir atılım Steam mağazasından da geldi.

2022 Steam Oyuncu Retrospektifi Detayları

Mağazanın ana sayfasında aşağılara indiğinizde, Yılınızın Retrospektifi biçiminde bir kısım göreceksiniz. Tercihen buradan da ulaşabilirsiniz. Tıkladığınız vakit, geride bıraktığımız yıla ait pek çok değişik ayrıntısı görebiliyoruz.

Toplamda kaç oyun ve demo oynadığınız ve kaç tane yeni oyun aldığınız üzere ayrıntılar var. Bunlara ek olarak, ender olanlar dahil kaç muvaffakiyetim açtığınızı, tarihleriyle birlikte oyun oynadığınız aralıksız en fazla gün sayısını da görebilmeniz mümkün oluyor.

Sayfanın biraz daha aşağısına indiğimizde ise, performansımızın Steam topluluğu ile karşılaştırmaları da yapılıyor. Mesela hem yıl içerisinde çıkmış olan oyunların hem de klasik oyunların yüzde kaçını oynadığımız üzere. Bunların yanı sıra, hangi tiplere ilgi gösterdiğimiz, paylaşılan ekran imgeleri, ikram edilen oyunlar, eklediğimiz arkadaşlar, inceleme yazısı sayısı ve daha pek çok ayrıntı da bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz kısımların aşağısında da, yıl içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz oyunlara ve en fazla oyun oynadığımız aylara ait ayrıntılı tahliller de karşımıza çıkıyor.

Sayfanın en aşağısında ise, 2022 Steam Retrospektifi’nizi arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz farklı bir kısım da bulunuyor. Farklı boyutlardaki görseller ile hem akışınızda, hem de kıssanızda paylaşabilmek mümkün oluyor.

Başa dön tuşu