Tomb Raider PC için ücretsiz oldu! Hemen indirin!

Tüm dünyayı tesiri altına alan korona virüsü salgını, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de görülmeye başladı. Hekimler ve uzmanlar, salgından korunmak için konutlardan çıkılmamasını öneriyor.

Biz de öncelikle kendi, sonrasında ailenizin sıhhati için evlerinizde kalmanızı öneriyoruz. Bu durum dünya geneli için de geçerli. Münasebetiyle bu karantina günlerinde oyun firmaları da insanların konutlarında kalacağı vakti daha âlâ geçirmeleri için çalışmalar yapıyor.

Bu kapsamda Square Enix, “Evde kal ve oyna” sloganıyla Tomb Raider (2013) ve Lara Croft Temple of the Osiris oyunlarını kısa müddetliğine fiyatsız yaptı. Oyunlar, PC platformu için Steam üzerinden alınabiliyor. Steam üzerinden oyunları arama yaparak fiyatsız olarak kütüphanenize ekleyebilir ve aşağıdaki temaslardan ulaşabilirsiniz. Bu fırsat 23 Mart 2020’de sona erecek.

Tomb Raider

Lara Croft Temple of the Osiris

Tomb Raider, 2013 yılında Crystal Dynamics ve Square Enix tarafından geliştirildi. Oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden olan Lara Croft’un Tomb Raider olma evresini anlatan bu oyunu, sonrasında Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider üretimleri izledi. Oyunların tesiri o kadar olumluydu ki, yeni bir Tomb Raider sineması de bu oyunların akabinde geldi. Alicia Vikander‘in Lara Croft’u oynadığı sinema, bu son jenerasyon oyunlardan ilham alıyordu.

2014 yılında piyasaya sürülen Lara Croft Temple of the Osiris ise, tıpkı geliştiricilerin elinden çıkan lakin ana oyunlar kadar büyük bir tesir yaratamamış, aksiyon – macera cinsinde daha küçük bir imal. Zirve kamara açısıyla oynanan bu oyun, platform oyunu tadında ve kısa bir müddette bitirilebiliyor.

Bir müddettir çeşitli platformların verdiği fiyatsız oyunlarda önemli bir kalite yükselişi kelam konusu. Çoklukla Epic Games, bazen Steam bazen ise Uplay üzerinde çeşitli oyunlar fiyatsız olarak yayınlanıyor. Her ne kadar eski olsalar da kaliteli ve büyük imaller olması oyuncuların takdirini topluyor. Oyuncular yaptıkları yorumlarda “evde geçirilecek bu mühletin daha uygun hale getirilebilmesi için” Sony ve Microsoft‘tan da misal jestler beklediklerini lisana getiriyor.

Başa dön tuşu