Call of Duty: Warzone hilecilerle doldu

Son yılların tanınan tipi Battle Royale fırtınasına yeni bir ek de kısa bir mühlet evvel Call of Duty serisinden gelmişti. Call of Duty: Warzone kısa müddette tanınan oldu ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

Call of Duty: Warzone hilecilerle doldu

Captain Price karakterini geri getiren çevrimiçi oyun fiyatsız olarak oynanabiliyor. Kısa müddette tanınan olan oyun 6 milyon oyuncu sayısına da süratle ulaştı. Ama bu kadar tanınan olmasına karşın oyundaki hileciler oyunu oynamak isteyenleri bezdirmeye başladı.

Oyunu oynayan birçok oyuncu olağanda mümkün olmayan atışlar yapmayı sağlayan hilekarlardan ve duvarlardan ateş edilmesini sağlayan wallhack’lerden şikayetçi. Toplumsal medya üzerinden şikayetlerini lisana getiren oyun severler, oyunu geliştiren Activision’ı ileti yağmuruna tutuyor. Her ne kadar Activision hususla ilgili açıklama yapmış olsa da 50 bin kişiyi oyundan engellediğini duyursa da yansılar dinecek üzere durmuyor. Çünkü engellenen kullanıcılar yeni bir kullanıcı ismi alıp tekrar oyuna girebiliyor.

Activision 24 saat bu işle uğraşan bir takım kurduğunu da açıkladı. Fakat bu takım hilecileri ne kadar durduracak tam olarak bilinmiyor. Bilinen tek gerçek ise Call of Duty: Warzone’un hilecilerin işgali altında olduğu.

Başa dön tuşu