Suicide Squad: Kill the Justice League Tarihi Açıklandı

Uzun müddettir geliştirilme kademesinde olan ve bu yıl içerisinde ertelenmiş olan Suicide Squad: Kill the Justice League tarihi sonunda açıklandı. Mayıs ayında hem Justice League birliğini dağıtmak hem de Kevin Conroy’un sesini son kere duymak için çıkacağımız macera başlayacak.

2020 yılındaki DC Fandom sırasında duyurulmuş olan Suicide Squad: Kill the Justice League, bildiğiniz üzere Mart ayında önümüzdeki yıla ertelenmişti. Hem yaratıcı direktör hem de stüdyonun kurucu ortaklarından Sefton Hill, net bir gün belirtmeksizin ilkbahar aylarında satışa sunulacağını söylemişti.

Suicide Squad: Kill the Justice League Tarihi Resmiyet Kazandı

Uzun vakitten sonra bizlere kendisini hatırlatan oyun, 26 Mayıs 2023 tarihinde PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Resmi duyuru ile yeni bir de fragman yayınlandı.

Batman karakterinin sahneye çıktığı fragman, aslında biraz da duygusal. Zira, Kevin Conroy’un sesini otuz yılın akabinde Batman rolünde son defa duyacağız. Bildiğiniz üzere Conroy, geçtiğimiz ayın başında altmış altı yaşında hayata gözlerini yummuştu. Münasebetiyle da Suicide Squad: Kill the Justice League de özel bir oyun olacak. Esasen fragmanın sonunda da “TEŞEKKÜR EDERİZ KEVIN” yazısını görebiliyoruz.

Suicide Squad: Kill The Justice League Hakkında

DC cihanında geçecek olan oyun, orjinal bir öykü sunacak. Bizleri açık dünya oynanış ile Metropolis kentine götürüp, geliştirici stüdyonun karaktere odaklı kıssa anlatımını üçüncü kişi bakış açısından oynanış ile birleştirerek farklı bir tecrübe sunacak olan oyun, Suicide Squad üyeleri Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang ve King Shark karakterlerinin kuvvetli çabasını anlatacak. Bu kere Superman, Batman, Green Lantern ve Wonder Woman üzere güçlü karakterlerden oluşan Justice League birliğini ortadan kaldırmaya ve dünyayı kurtarmaya çalışacağız.

Arkham kozmosunun devamı olacak oyunu tercihen tek başınıza yahut dört bireye kadar kooperatif dayanağı ile oynayabileceksiniz. Şayet tek başınıza oynamanız durumunda, öteki karakterlere geçiş yapabilmeniz mümkün olacak.

Her bir karakterin kendisine mahsus hareket tarzı ve seyahat yeteneği olacak ve bu sayede dinamik açık dünyaya sahip Metropolis kentini özgür bir halde keşfedebileceksiniz. Ayrıyeten özelleştirebileceğiniz çok çeşitli silahlar ve ustalaşmanızın gerekeceği yetenekler de olacak.

Başa dön tuşu