GTA 6 yapım aşamasında! İşte çıkış tarihi!

Rockstar Games’e yakınlığıyla bilinen Kotaku, GTA 6 hakkında bir rapor açıkladı. Açıklanan raporda Rockstar’ın hali hazırda GTA 6 üzerinde çalıştığı doğrulandı. Yeni GTA oyununun imal evresinin bir müddettir devam ettiği lakin koronavirüs sürecinin üretim basamağına ket vurduğu söz edildi.

GTA 6 imal aşamasında! İşte çıkış tarihi!

Bilindiği üzere Rockstar Games’in Red Dead Redemption 2 için 10 yıla yakın bir geliştirme süreci planladığı ortaya çıkmıştı. Hasebiyle birebir durum GTA 6 için de geçerli olabilir. Kotaku tarafından hazırlanan raporda GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili kimi bilgilere de yer verilmiş. Oyun dünyasının saygın mecrası, Rockstar’ın geliştirme sürecinin şimdi başında olduğuna dikkat çekiyor ve oyunun en erken 5 ya da 6 yıl sonra çıkabileceğini belirtiyor.

Dolayısıyla GTA 6 çıkış tarihi için en erken tarih 2025 üzere görünüyor. Yani serinin yeni oyununun PS4 ve Xbox One için gelmeyeceği artık katılaştı diyebiliriz.

Öte yandan koronavirüs sürecinden dolayı oyunun imal evresinin büyük sekteye uğradığı da sızdırılan bilgiler ortasında.

Rockstar’ın yeni GTA oyunu için ivedi etmemesinin temel nedeni ise GTA Online’dan gelen para akışı. Stüdyo yetkilileri hali hazırda oturmuş bir sistemi bozmak istemiyorlar. Bu da serinin yeni oyununun gecikmesine neden oluyor.

Başa dön tuşu