Steam Listeleri Bölümü için Revizyon Gerçekleştirildi

Valve, Steam listeleri kısmı için revizyon gerçekleştirdi. Böylelikle farklı kategorilerde, hangi oyunun nasıl bir satış performansı gösterdiğini ve ne kadar ilgi odağı olduğunu görebilmek mümkün oluyor. Bu bağlamda, ülkemizdeki genel durum da ortaya çıkmış oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz Valve, daima olarak dijital PC oyunlarının ve uygulamalarının satışlarının gerçekleştirildiği Steam ile ilgili olup da hem kullanımı kolaylaştıran hem de daha fazla imkanın elimize geçtiği yenilikler getiriyor. Bunların bir yenisi ise en çok satanlar ve en çok oynananlar listeleri ile ilgili oldu.

Bugün prestijiyle yayınlanan büyük güncelleme ile gerçek vakitli ve haftalık olmak üzere iki farklı Steam sıralamaları hayata geçirildi. Bahsi geçen yeni kısımda, mevcut oyuncu sayısına ve günlük oyuncu sayısına nazaran eş vakitli olarak en çok oynananlar ve ülkelere nazaran tekrar en çok satan oyunları görebilmek mümkün olabiliyor. Ayrıyeten, farklı kategorilere bağlı olarak, haftalık ve aylık sıralamalara da bakabiliyoruz.

Steam Listeleri Kısmı Revizyonu, Ülkemizdeki Durumu Ortaya Çıkarttı

Revizyondan geçirilen yeni listelerin akabinde ülkemizdeki genel duruma baktığımızda, en çok satan yüz oyun sıralamasında tepenin Call of Duty: Çağdaş Warfare II oyununa ilişkin olduğunu görebiliyoruz. İkinci sıradan EA SPORTS FIFA 23 ve üçüncü sırada da Cyberpunk 2077 bizi karşılıyor. Tam listeye buradan bakılabiliyor iken, birinci on ise şöyle;

  1. Call of Duty: Çağdaş Warfare II
  2. EA SPORTS FIFA 23
  3. Cyberpunk 2077
  4. Apex Legends
  5. Counter-Strike: Küresel Offensive
  6. Battlefield V
  7. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  8. Squad
  9. Slime Rancher 2
  10. MONSTER HUNTER RISE
Başa dön tuşu