Dead Island 2’ye Bir Erteleme Daha!

Önümüzdeki yıl çıkması beklenen Dead Island 2, ‘ertelenmeden çıkamayan oyunlar’ kervanına katılan bir öteki isim oldu. Her ne kadar çok uzun vadeli bir erteleme olmasa da, bekleyenlerini üzdüğü bir gerçek. Pekala yeni çıkış tarihi ve gerisindeki münasebet ne? Ayrıntılar haberimizde.

GamesCom 2022, devam oyunu için bir geri dönüş manası taşıyor. Orta ara duyduğumuz kimi söylentilerin akabinde, oyunun yıllar sonra Açılış Gecesi Canlı yayınının sonunda yine karşımıza çıkması ile hem büyük memnunluk yaşamış hem de çıkış platformları ve tarihi dahil pek çok yeni bilgiyi öğrenmiştik.

Dead Island 2 için Biraz Daha Bekleyeceğiz

PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series için 3 Şubat 2023 tarihinde çıkmasını beklediğimiz Dead Island 2 için öbür bir gecikmenin yaşanmamasını umut ediyorduk, ancak ne yazık ki bir sefer daha can sıkıcı haber ile karşılaştık. Devam oyunu, artık 28 Nisan 2023 tarihinde bizlerle olacak.

Sosyal medya üzerinden bir epey reaksiyon alan bu erteleme karar için, aslında aşina olduğumuz bir münasebet öne sürülmüş: Gurur duyulacak bir tecrübenin yaşatılmak istenmesi.

İşin hoş yanı şu ki, geliştirilme kademesinde son düzlüğe girilmiş. Tekrar de on iki hafta daha beklemenin keyif kaçırıcı olduğu aşikar, lakin elden bir şey gelmiyor ne yazık ki. Beklemekten öteki bir dermanımız yok.

Son olarak, 6 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan özel bir Dead Island 2 gösterimi ile hem yeni bir fragman yayınlanacak hem de oynanış gösterimi yapılacakmış. Yayını oyunun resmi sitesinin yanı sıra Twitch ve Youtube kanalları üzerinden takip edebilmek mümkün olacakmış.

Dead Island 2 Konusu

Zombi istilası altında olup da karantinaya alınmış Los Angeles kentine gidecek ve enfeksiyon kaptıktan sonra bağışıklık kazanmanın ötesine geçen bir karakterin rolünde olacağız. Sonuncu gayemiz ise, bizim üzere olan öbür karakterler ile yaşanan salgının arkasındaki sis perdesini aralamaya çalışmak olacak. Elbette bu kademede, büyük bir hayatta kalma uğraşı de bizi bekliyor olacak.

Başa dön tuşu