Call of Duty Vietnam geliyor! Bekle bizi soğuk savaş!

Oyun kesiminin lokomotiflerinden biri olan Call of Duty, geçtiğimiz yıl Çağdaş Warfare ile oyun severlerin karşısına çıkmıştı. 2019’da da en çok satanlar listesinde doruktan inmeyen CoD artık gözünü 2020’ye dikti.

Peki 2020’de gelecek olan Call of Duty oyununun konusu ne olacak. Hatırlanacağı üzere 2018’de gelen oyunda 2. Dünya Savaşı yıllarına dönmüştü. 2019’da Çağdaş Warfare’ın reboot versiyonuyla karşılaştık. Pekala bizleri bu yıl ne bekliyor?

Call of Duty Vietnam geliyor! Bekle bizi soğuk savaş!

Sızdırılan bilgilere nazaran bu yıl raflardaki yerini alacak olan CoD oyunu Vietnam olacak. Call of Duty Vietnam soğuk savaş yıllarında geçecek.

Oyun dolaylı olarak Black Ops serisiyle kontaklı olacak. Ancak senaryo tarafında direkt olarak bir temas kelam konusu olmayacak. 

Şimdilik yeni CoD oyunu hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Yalnızca oyununun isminin Vietnam olacağını ve soğuk savaş yıllarında geçeceğini biliyoruz. 

Normalde Call of Duty serisinin yeni oyunu her yılın son çeyreğinde yayınlanıyordu. Lakin malum koronavirüs sürecinden dolayı bu yıl oyun çıkışlarında bir gecikme kelam konusu olabilir. 

Malum şu anda Avrupa‘da ve Amerika‘da oyun stüdyolarının pek birçok kapanmış durumda. Hayatın ne vakit olağan rutinine döneceği ise tam bir soru işareti. Hasebiyle son çeyrekte çıkması beklenen üretimlerin da yıl başına sarkması kuvvetle mümkün görünüyor. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu