Sims Rakibi Life By You Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Paradox Interactive’in Sims’e rakip olarak geliştirdiği Life By You hakkında yeni detaylar açıklandı. Oyunun mekanikleri ve sunduğu imkanlar ise oldukça dikkat çekici.

Mart ayının başında yaptığı bir sunumda Paradox Interactive, Cities Skylines 2 ve daha pek çok oyunu duyurmuş ve Xbox ile ortaklık yaptıklarını açıklamıştı. Bu sunumda en dikkat çeken oyunlardan biriyse şirketin Sims serisine rakip olarak tanıttığı yaşam simülasyonu Life By You olmuştu.

Bugün de Paradox, merak edilen oyun hakkında pek çok detay paylaştı. Eğer şirket bahsettiği özellikleri başarılı bir şekilde oyuna aktarabilirse EA’in Sims serisi bir anda unutulabilir.

Yükleme ekranları olmayacak

Paradox Interactive’in yeni alt stüdyosu Paradox Tectonic tarafından hazırlanan oyun hakkında yapılan açıklamada oyunun Sims’e benzeyeceği ancak çok daha detaylı olacağı aktarıldı. Oyunda kullanıcılar oluşturdukları karakterlerin dış görünüşüne ek olarak ruhsal durumlarını ve davranışlarını da özelleştirebileceksiniz. Ayrıca oyunun dünyasının da tamamen özelleştirilebilir olacağı ve oyunda haritada seyahat ederken yükleme ekranlarının olmayacağı belirtildi.

Oyunla ilgili yayınlanan ekran görüntülerine baktığımızdaysa ev dizaynı ve eşya tasarlama konusunda oyunun gerçekten de Sims’den çok daha detaylı olduğunu görebiliyoruz. Hatta bazı nesneleri sıfırdan tasarlayabiliyorsunuz da.

Sims diline elveda

Pek çok oyuncuya göre Sims’in en büyük eksisi oyunda gerçek bir konuşma olmamasıydı. Oyun dünyasında “Sims dili” olarak bilinen ve garip seslerden öte gitmeyen bu konuşmaların yerineyse Life By You’da gerçek konuşmalar yer alacak. Üstelik bu konuşmalar karakterinizin davranışlarına ve ruhsal durumlarına göre otomatik olarak belirlenecek.

Oyunun seçtiği konuşmalardan memnun kalmayan oyuncularsa karakterlerinin diyalog seçeneklerini baştan oluşturabilecek. Sürükle-bırak mantığıyla hazırlanabilecek bu diyalog seçenekleri sayesinde karakterler oyuncuların tam olarak istediği gibi diyalog kurabilecek ve daha gerçekçi hissettirecek.

Ayrıca oyunun arayüzünün EA’in geçtiğimiz aylarda ilk kez duyurduğu yeni Sims oyununa da benzediğini belirtmemiz gerek.

Paradox Interactive de Microsoft Saflarına Katıldı: Yeni Oyunların Tamamı Xbox Game Pass’e Gelecek!

12 Eylül tarihinde Steam ve Epic Games Store üzerinden erken erişime açılacak Life By You hakkında önümüzdeki aylarda daha fazla detay açıklanacağı da belirtildi. Oyunun Steam fiyatı bilinmezken Epic Games Store’da ise oyunun fiyatı 340 TL olarak görünüyor.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/3/20/23647861/life-by-you-paradox-interactive-rod-humble

Başa dön tuşu