Yeni Team Ninja Oyunu Rise of Ronin, State of Play’de Duyuruldu

Tokyo Game Show 2022 öncesinde gerçekleştirilen ve daha çok Japonya menşeli geliştiricilere odaklanılan State of Play, birçok yeni duyuruya sahne olmuştu. Bunlardan biri de yeni Team Ninja oyunu Rise of the Ronin oldu. 2024 yılında çıkması beklenen oyun, PlayStation 5 için geliştiriliyor.

Yeni Team Ninja Oyunu Rise of Ronin, Nasıl Bir Oyun Olacak?

Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak olan Rise of the Ronin, Team Ninja tarafından geliştiriliyor. Genel sunumu prestijiyle Ghost of Tsushima’yı andıran aksiyon-rol yapma oyununun kıssası, üç yüz yıl süren ve Bakumatsu olarak bilinen Edo Devri sonu ve Japonya için yeni bir periyodun başlangıcı etabında geçecek.

Bir yandan baskıcı hükümdarlar ve ölümcül hastalıklar ile çaba edilir iken, bir yandan da iki zıt görüşlü topluluğun ortasında devam eden savaşın yanı sıra batılı teşebbüsçüler de tesirlerini arttırmaktadır.

Oyunun geliştirilmesine çok uzun vakit evvel başlanmış olsa da, görünüşe nazaran geliştirici takım kademe kaydetmek için pek bir çabuk etmemiş ve vakte yaymayı uygun görmüş. Bir Ronin rolünde olacağımız oyunda, tarihten esinlenilerek oluşturulmuş bir dünyada, Katana kılıçları ve periyodunu yansıtan ateşli silahlar kullandığımız bir çatışma sistemi olacak.

İlerleyişimiz boyunca karşılaşacağımız her bir karakterin kendisine has adalet anlayışı ve dürtüleri olacakmış ve yanlarında yer alıp almamak da bize bırakılacakmış. Yaptığımız her bir seçim de oyuna tesir edecekmiş.

Team Ninja lideri ve direktör Fumihiko Yasuda, duyuru sonrası yaptığı açıklamada, yıllar boyunca edindikleri bilgi ve deneyim ile Japonya tarihindeki en kritik ihtilali en ince detayına kadar resmetmeye çalışarak kendilerini bir üst düzeye çıkartmayı sahiden istediklerini lisana getiriyor. Rise of the Ronin de kendileri açısından stüdyonun bu vakte kadar ki en savlı ve zorlayıcı projesi pozisyonunda bulunuyormuş.

Başa dön tuşu