Skull and Bones Yeniden Ertelendi, Açık Beta Geliyor

Temmuz ayında gerçekleştirilen özel bir Ubisoft Forward ile hakkında yeni ayrıntılar öğrendiğimiz Skull and Bones için takvimimizde 8 Kasım 2022 tarihine işaret koymuştuk. Lakin bugün yeni ve beklenmedik bir duyuru yapan Fransız yayıncı, oyunun artık 9 Mart 2023 tarihine ertelendiğini bildirdi. Erteleme haberinin yanı sıra, yakın bir gelecekte Açık Beta testinin düzenleneceği haberini de verdi.

2017 yılındaki duyurusu sonrasında gidişatın bir oldukça sorunlu olduğu Skull and Bones, sayısız defa ertelenmişti. Bir müddettir elle tutulur yeni bir gelişme ile karşılaşmadığımız oyun, son olarak Eylül ayındaki bir öteki Ubisoft Forward yayını sırasında karşımıza çıkmış ve yeni özellikleri tanıtılmıştı.

Skull and Bones Bir Sefer Daha Ertelendi

Ana odağının öykü değil de yaşayacağımız macera olduğunu söyleyen Ubisoft, bugün yaptığı duyuru ile korsa temalı oyun için biraz daha bekleyeceğimizi söylüyor. Aslında bakarsanız oyunun 1 Nisan 2022 ile 31 Mart 2023 tarihleri ortasında satışa sunulacağı söylenmişti. Yani yeniden beklenen vakit aralığında piyasaya çıkacak diyebiliriz.

Fransız yayıncı, ertelemeye ait yaptığı açıklamada, geliştirici takımın cilalama ve sunulacak tecrübenin dengelenmesi için sıkı bir formda çalışıyormuş. Bu sebeple de, çıkış tarihini dört ay ileriye atmaya karar vermişler. Anlayacağınız üzere, olabilecek en âlâ tecrübenin sunulması hedefleniyor ve bunun için de fazladan vakte gereksinim var.

Öte yandan, 19 Eylül 2022 tarihinde sona eren son teknik teste katılanların ortasında Kotaku sitesinden Ethan Gach da bulunmuş. Gach tarafından söylenene nazaran, oynanış evvelki testlere nazaran daha güzel durumda olmasına karşın, hala çok sığ olduğu için üzerinde çalışılması gerekiyormuş. Bu durum, geliştirilme kademesini yakından takip eden başka kaynaklar tarafından da destekleniyormuş.

Son olarak, yakın gelecekte Skull and Bones için bir Açık Beta testi düzenlenecekmiş. Şu an için net bir tarih belirlenmiş değil. Yakın bir vakitte nasıl kayıt olacağımıza dair ayrıntıların paylaşılacağı söyleniyor.

Başa dön tuşu