Sackboy: A Big Adventure PC Duyurusu Yakın Olabilir

Sackboy: A Big Adventure, Returnal ile PC için yayınlanacak olan sıradaki PlayStation oyunu olacakmış üzere görünüyor. SteamDB sayfasında yeni bir güncelleme kelam konusu oldu. Bu da, beklenen duyurunun yakın olduğuna işaret ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Sony Interactive Entertainment cephesinin PC platformuna düzgünden uyguna yaklaştığını artık bilmeyenimiz yoktur. PlayStation sayfasında bu platforma özel bir sayfa açmış olan Japon teknoloji devi, 2025 yılına kadar birinci parti stüdyoların oyunlarının üçte birini Epic Games ve Steam mağazalarından da yayınlama planı ile ilerliyor.

Önümüzdeki devirde Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve The Last of Us Part 1 ile buluşacak iken, şimdi resmiyet kazanmamış olan Returnal ve Sackboy: A Big Adventure oyunları ile ilgili söylentiler de duymuştuk.

Ekim ayı içerisinde, SteamDB sitesi tarafından Sumo Digital tarafından geliştirilen oyununun Steel PC kod ismiyle mağazanın data tabanına eklenmiş olduğunu fark edilmişti. Bunun en büyük delili ise, içeriğinde Marmalade Content detayıydı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene yaşanan büyük GeForce Now sızıntısında, yayınlanan listede Project Marmalade vardı ve sonradan bunun Sackboy: A Big Adventure olduğu doğrulanmıştı.

Sackboy: A Big Adventure PC için de Geliyor

Bugün Görüntü Games Chronicle tarafından SteamDB sitesinde tespit edilmiş olan yeni bir ayrıntıya nazaran, Steel PC sayfasına bir ikon eklenmiş. Bu ikonun Sackboy karakterinin ta kendisinin olması, söylentileri dolaylı yoldan onaylamış oldu diyebiliriz. Bununla birlikte, yakın bir vakit evvel lisan dayanağının de eklenmiş olduğuna işaret ediyor ve bu da ekseriyetle oyunun satışa sunulmasından evvel yapılan son eklemelerden bir tanesi oluyor. Öteki bir deyiş ile macera oyununun çok yakın bir vakit içerisinde PC için de duyurulacak üzere görünüyor.

Son olarak, Haziran ayı içerisinde Reddit üzerinden yayınlanan bir gönderi ile Sumo Digital tarafından geliştirilmiş oyunun, PC platformuna Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu sonrasında çıkacağına ve ışın izlemeli gölgelendirmeler ve ışıklandırmalar, DLSS ve DualSense dayanağının olacağına işaret edilmişti.

Başa dön tuşu