Disco Elysium Türkçe Dil Desteği Geldi!

Oyuncular olarak beklediğimiz gün geldi ve en sonunda, Disco Elysium Türkçe lisan desteği yayınlandı. ZA/UM tarafından geliştirilmiş olan oyunu, artık kendi lisanımızda oynayabilmek mümkün olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Disco Elysium: The Final Cut için Türkçe lisan dayanağı, Lockpick Game Localization & Audio tarafından geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde duyurulmuştu. Ne var ki milyondan fazla sözlü metin içermesinden ötürü epey uzun soluklu bir çeviri projesinin olacağı söylenmişti. Bununla birlikte, vakit içerisinde de çeşitli şimdiki durum bildirimlerinin yapılacağını da öğrenmiştik.

Disco Elysium Türkçe Oldu!

On aylık bir sürecin akabinde, geçtiğimiz hafta içerisinde, çeviri takımı tarafından yapılan güncelleme ile Disco Elysium: The Final Cut için Türkçe lisan desteğinin bugün prestijiyle oyuncular ile buluşturulacağı müjdelenmişti. İşte o gün geldi ve oyun artık, Steam mağazasında Türkçe altyazı ve arayüz takviyesine sahip oldu.

Eğer çevirinin sürecine ve geçtiği basamaklara göz atmayı isterseniz, buradan Lockpick Game Localization & Audio takımının paylaştığı notlara göz atabilirsiniz. Disco Elysium’un da merakla beklenen resmî Türkçe lisan takviyesinin gelmesiyle birlikte Gamedec oyununun akabinde bir büyük rol yapma oyunu daha Türkçe lisana kavuşmuş oldu.

Eşsiz yetenekleri olan bir dedektif rolünde olacağınız oyunda, senaryo boyunca karşınıza çıkacak olan karakterleri sorguluyor, katilleri ortaya çıkartıyor yahut rüşvet alabiliyoruz. Bir kahraman yahut insanlığın yüz karası olmak ise sizin tercihinize bağlı oluyor.

2019 yılının Ekim ayı içerisinde yayınlanmış olan Disco Elysium: The Final Cut, yeni siyasi vizyon araştırma misyonları, tam bir seslendirme, uygunlaştırılmış oynanabilirlik ve gerçek bir rol yapma tecrübesi sunar iken özgürlük hissiyatını da bir üst düzeye taşımıştı.

Başa dön tuşu