Marvel’s Spider-Man Remastered PC’de Sağlam Açılış Yaptı

Geçtiğimiz hafta PC için de yayınlanmış olan Marvel’s Spider-Man Remastered, azami Steam oyuncu sayısı ile isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Pekala faal oyuncu sayısı hangi düzeyde? Ayrıntılar haberimizde.

Marvel’s Spider-Man Remastered PC’de de Ağır İlgi Görüyor

Zamanında PlayStation 5 için özel olarak çıkıp da PC oyuncuları ile buluşan şimdilik son oyun, Marvel’s Spider-Man Remastered oldu. Cuma günü Epic Games ve Steam mağazalarında çıkışını gerçekleştirmiş olan yeni Spider-Man oyunu, zati ön-siparişe açıldıktan hayli kısa bir müddet sonra ‘en çok satan’ olması da ne derece sabırsızlıkla beklendiğinin göstergesi olmuştu. Bu durum, faal oyuncu sayısına da yansımış durumda.

Mağazanın data tabanındaki her bir hareketi izleyen ve raporlayan SteamDB tarafından aktarılana nazaran, etkin oyuncu sayısında 66.436 sayısına ulaştı. Bu sayı, Marvel’s Spider-Man Remastered oyununu PlayStation konsollarından PC platformuna uyarlanan oyunlar ortasında God of War sonrasında ikinci sıraya oturtuyor.

Kratos ve oğlu Atreus’un Nors mitolojisindeki macerası, bildiğiniz üzere Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden de 14 Ocak 2022 tarihinde yayınlanmış ve 73.529 etkin oyuncu sayısına ulaşmıştı. Yani ortada 7.093’lük bir fark kelam konusu ve bu da, yeni Spider-Man oyununun ne kadar çok beklendiğini ve sevildiğini net bir biçimde gösteriyor. Bu noktada, PC platformuna gelen PlayStation oyunlardan başkalarına baktığımızda, Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ulaştığı 56.557 oyuncu sayısı ile üçüncü ve Days Gone da 27.450 ile son sırada bulunuyor.

Marvel’s Spider-Man Konusu

Uzun soluklu çizgi-roman serisinden esinlenilen Marvel’s Spider-Man, özgün bir öykü anlatıyor. New York City’nin yeraltı hata dünyasının denetimini ele geçirmek hedefinde olan İnsanüstü kabahat lordu Mister Negative, ölümcül bir virüsü salmakla tehdit ediyor. Spider-Man olarak biz ise, Peter Parker olduğumuz olağan hayatımızdaki ferdî sorunlarımız ile de başa çıkmaya çalışır iken, hem kenti korumak hem de baş düşmanımız ile yüzleşmek durumundayız.

Başa dön tuşu