Redfall için Yeni Video Yayınlandı

Arkane Austin stüdyosu tarafından geliştirilmekte olan Redfall, 2021 yılının Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında duyurulmuştu ve PC (Microsoft Store ve Steam) ve Xbox Series için geliştiriliyor. Mayıs ayında 2023 yılına ertelendiğini öğrendiğimiz Redfall için yeni video yayınlandı.

Hikayeye nazaran Massachusetts eyaletindeki oyuna ismini veren ada kentinin, bilimsel araştırmanın aykırı gitmesi sonucu ortaya çıkan bir vampir lejyonu tarafından kuşatılması ve güneşin engellenip adanın dış dünyadan kopartılmasını mevzu alacak. Hala evrimleşme evresinde olup kentin kökünü kurutma amacında olan bu lejyonlara karşı uğraş edeceğimiz oyunda, kendi kadromuzu oluşturacağız.

QuakeCon 2022 Sırasında, Redfall için Yeni Görüntü Yayınlandı

Şimdilik net bir çıkış tarihi bulunmayan Redfall için QuakeCon 2022 sırasında yayınlanan yeni görüntüde, ekranımıza yeni oynanış manzaraları geliyor iken, genel olarak yeni ayrıntıları da alıyoruz. Stüdyo Direktörü Harvey Smith tarafından söylenene bakılırsa, her ne kadar tek başına oynamayı sevenler aradıklarını bulacak olsalar da, yeni oyunun Arkane stüdyosunun kendi üslubu ile kooperatif ve açık dünya modlarına genişlemesi manasını taşıyacakmış.

Gündüz ve gece döngüsü ile değişen devriye rotalar, sis ve yağmur dahil hava şartları ve rastgele doğma noktaları ile Redfall’un canlı bir kent hissiyatının yaratılmak istediği oyun ile ilgili olarak Sanat Direktörü Karen Segars, ani endişe sahnesi ile karşılaşmayacak olsak da köşeyi döndüğümüzde bizi neyin beklediğinin tedirginliğini yaşayacağımızı söylüyor.

Salem’s Lot sinemasına benzetilen kıssa, Aevum Laboratories içinde ömür uzatma üzerine yapılan ve en nihayetinde de aykırılığın baş gösterdiği araştırma ile başlıyor. Bireyler evvel vampire dönüyorlar ve sonra da kenti bütünüyle ele geçiriyorlarmış. Bu noktadan sonra biz de başlıyoruz şiddetli çabamıza.

Video sırasında, uzak aralı silahlar kullanabilen Jacob Boyer ve hayat kurtaracak teçhizatlar kullanmada uzman olan Devinder Crousely karakterlerini görebiliyoruz. Oyundaki her bir karakterin de kendisine mahsus yetenek ağacı olacakmış.

Başa dön tuşu