PlayStation 4 Cross-Play özelliği geliyor!

Cross-Play ismi verilen çapraz platform takviyesi yakında PlayStation 4‘e de geliyor. Bugüne kadar çok az oyunda bulunan bu özellik, örneğin Xbox One, PC ya da PlayStation konsolu olanların birbirleri ile birebir oyunu oynayabilmelerini sağlıyor. Fakat bu sistemi eleştirenler de var. Çünkü klavye ile oynamanın avantajlı olduğu oyunlarda kumanda kolunun zayıf kaldığını argüman edenler de bulunuyor. Bu da bir nevi dezavantaj sağlıyor.

PlayStation 4 Cross-Play özelliği geliyor!

Wired‘ın haberine nazaran Cross-Play dayanağı PlayStation 4‘e de geliyor. Habere nazaran Beta etabından çıkan bu özellik geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Bu da önümüzdeki günlerde bu takviyenin farklı oyunlara gelebileceği manasına geliyor. Genelde çevrimiçi oyunlarda kullanılan bu özellik farklı aygıtlardan bu oyunu oynayanların tıpkı oturumda buluşmasını sağlıyor.

Call of Duty: Çağdaş Warfare birinci büyük oyun olabilir

Henüz hangi oyunların bu özelliği kullanacağı bilinmiyor olsa da savlara nazaran Call of Duty: Çağdaş Warfare Play Station 4‘te Cross-Play takviyesi sunacak birinci oyun olabilir. Elbette bunun bir argüman olduğunun altını çizelim.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu