Assassin’s Creed Mirage, Beklenenden Geç Çıkabilir

Önümüzdeki yılın ilkbahar aylarında çıkması beklenen Assassin’s Creed Mirage, söylenene nazaran yaz mevsiminin sonlarına kalmış. Emsal bir durumun Assassin’s Creed Red için de yaşandığı söylenmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Gerçekleştirilen son Ubisoft Forward sırasında birçok Assassin’s Creed oyunu duyurulmuştu. Ne var ki Mirage hariç, öbür oyunlar hakkında pek bir bilgi edinememiştik. Esasen Valhalla için genişletme paketi olarak planlanan Mirage, bağımsız bir oyuna dönüştürülmüştü.

PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyunda, Bağdat sokaklarında hem adalet hem de başındaki sorulara karşılık arayan genç hırsız Basim Ibn Ishaq rolünde olacağız. Karakterimizin yolunun Hidden Ones örgütünden Roshan ile müsabakası sonucunda, iddia etmediği bir formda değişecek ve usta bir suikastçı haline gelecek.

Assassin’s Creed Mirage Ertelenmiş Olabilir

Fransız yayıncı resmi duyuru sırasında rastgele bir çıkış tarihi belirtmemişti. Fakat kıymetli kaynaklar üzerinden gelen sızıntı bilgilerde, 2023 yılının Nisan, Mayıs yahut Haziran aylarından birinde çıkacağına işaret ediliyordu. Insider Gaming sitesi üzerinden yayınlanan bir rapora nazaran, oyununun çıkışı birkaç ay daha gecikecek.

Söylenene nazaran esasen iki kez ertelenmiş olan Assassin’s Creed Mirage, Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacakmış. Raporda ayrıyeten geliştirilme evresinde sorunlar yaşayan Assassin’s Creed Red oyununun 2025 yılında kaydırıldığı bilgisine de yer verilmiş iken, Codename Hexe için de geliştirilme etabı öncesindeki hazırlıkların çok yeterli gittiği ve 2026 yılında satışa sunulacağı söylenmiş.

Elbette bu söylenenler şimdi Ubisoft tarafından teyit edilmediği yahut yalanlanmadığı için, söylenti olarak bir kenarda tutmakta yarar var. Resmi tarih duyuruları yapıldığında, net olarak anlayacağız. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu