Netflix’ten 40 Yeni Oyun ve Bulut Oyun Hizmeti Geliyor

Netflix, 2023 yılında mobil oyun kütüphanesine 40 yeni yapımı ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca, bu oyunların farklı cihazlardan da oynamasını sağlamak için bir bulut oyun hizmeti üzerinde çalışıldığı da açıklandı.

Milyonlarca abonesiyle dünyanın en popüler film ve dizi platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz yıllarda oyun sektörüne de adımını atmıştı. Dev şirket, geçen bu iki yıla yakın süreçte birçok oyunu kütüphanesine ekledi. Hatta geçtiğimiz aylarda mobil oyunlara ek olarak ilerleyen yıllarda bilgisayar oyunlarının gelebileceği bile görüldü.

Platform, bugün yaptığı açıklamalarla da oyun konusundaki hamlelerini genişleteceğini duyurdu. Açıklamalar, bu yıl ne kadar oyunun geleceğinden yeni bir hizmete kadar biçok önemli konuyu içeriyor.

Bu yıl 40 mobil oyun Netflix’e gelecek

Oyun konusunda yavaşlamak istemeyen Netflix, 2023 yılı içinde mobil oyun kütüphanesine 40 yapım daha ekleyeceğini duyurdu. Platformda şu anda 55 adet mobil oyunun bulunduğunu ekleyelim. Yeni eklemelerle birlikte bu sayı 95’e ulaşacak.

Netflix’in yeni oyunlarından ilk görüntüler geldi

Şirket ayrıca yeni gelecek oyunların bazılarını da bizlerle paylaştı. Örneğin strateji türündeki Terra Nil ve bulmacalarla dolu Paper Trail bu oyunlar arasında. Paper Trail’in ne zaman geleceği bilinmiyor; anca Terra Nil, 28 Mart’ta platforma eklenecek. Bunun dışında Netflix, Ubisoft’la üç özel oyun için ortaklık kurmuştu. Bu oyunlardan birisi de 18 Nisan’da gelecek olan Mighty Quest: Rogue Palace olacak.

Ayrıca, Netflix’in en çok oynanan oyunlarından olan Too Hot to Handle: Love is a Game’in devamı da bu yıl gelecek. Sevilen yapım, platformun on bekâr insanın bir araya toplandığı ve büyük ödül için yarıştığı Too Hot to Handle isimli reality şovundan uyarlanmıştı. Bu yıl gelecek olanların dışında Netflix, bulmaca oyunu serisi Monument Valley serisinin de 2024’te ek bir ücret ödemeden aboneler tarafından oynanabilir olacağını ekledi.

Netflix’ten Türkçe Dublaj Sevmeyenlere Yeni Özellik: Altyazıları İstediğiniz Gibi Özelleştirebileceksiniz

230 milyondan fazla abonesi olan platform, şu anda ortaklarıyla 70 oyun, dahili stüdyolarında ise 16 oyun üzerinde çalışıyor. Bu yılın her ayında yeni bir yapımın ekleneceği de şirket tarafından vurgulanıyor. Netflix, bu hamleleriyle oyun yayıncılığında en üst sıralardaki şirketlerin arasına katılmak istiyor.

Netflix, oyunların her cihazda oynanabilir olmasını sağlamak için bulut oyun hizmeti üzerinde de çalışıyor

ABD merkezli platformun, tüm bunlara ek olarak bir de bir bulut oyun hizmeti üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Şirketin oyun departmanındaki yöneticilerinden Mike Verdu da ekim ayında bulut oyun konusunu ciddi bir şekilde araştırdıklarını söylemişti.

Şimdi ise bir başka yönetici Leanne Loombe, bu tarz bir proje üzerinde çalıştıklarını resmen duyurdu. The Verge’ün aktardığına göre Loombe, gazetecilere yaptığı açıklamada projenin henüz başlarında olduklarını ve çok dikkatli çalıştıklarını söylerken şunları da sözlerine ekledi: “Bulut oyunların, herhangi bir ekranda oyunlara kolay erişim sağlayacağına inanıyoruz.”

Netflix’in bu hamlesi, farklı cihazlardan oyunların oynanabilir olmasını sağlayarak kullanıcıları sevindirebilir. Mobil oyunlar şu anda Netflix üzerinde yer alıyor; ancak oynamak için App Store’dan veya Google Play’den onları indirmek gerekiyor.

Netflix’in Stranger Things Tiyatro Oyunu ‘The First Shadow’ Duyuruldu

İşte bulut oyun hizmeti burada devreye girerek bu durumu çözebilir. Böylece, direkt olarak uygulamadan istenilen herhangi bir cihazdan oyunların oynanmak mümkün hâle gelebilir. Loombe de konuya ilişkin “Tahmin edebileceğiniz gibi, Netflix oyunlarını sahip olduğunuz her Netflix cihazında oynanabilir olmasını istiyoruz” ifadelerini kullanarak amaçlarının aslında bu olduğunu söylüyor.

Kaynak :
https://www.engadget.com/netflix-plans-to-add-roughly-40-more-titles-to-its-mobile-game-library-this-year-140014333.html?src=rss

Başa dön tuşu