Horizon Call of the Mountain Karakterimiz, Eski Bir Shadow Carja’ymış

Horizon Call of the Mountain hakkında yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan Guerrilla Games, karakterimizin geçmişi hakkında bilgiler sundu. Ayrıntılar haberimizde.

PlayStation VR2 için geliştirilmekte olan Horizon Call of the Mountain, aygıt ile birebir gün yani 22 Şubat 2023 tarihinde piyasada olacak. Guerrilla Games ve Firesprite iştiraki ile geliştirilen oyunda, bu kez Aloy hanımın rolünde olmayacağız. O denli ki, bu sefer büsbütün farklı ve şimdiye kadar görmediğimiz bir karakterin yerine geçeceğiz.

Horizon Call of the Mountain Karakterimiz Ryas’ı Tanıyalım

Twitter üzerinden mevzuya ilgili olarak bir paylaşımda bulunan Amsterdam merkezli stüdyo, eski bir Shadow Carja üyesi olan Ryas isimli bir karakteri canlandıracağımızı söyledi.

Usta bir tırmanışçı, maharetli bir savaşçı ve makine avcısı haline geldiği Shadow Carja kabilesinde geçirdiği vakitte pek çok pişmanlığının da olduğu ve kendisine olan inancını kaybettiği söylenen Ryas, geçmişteki hareketlerinin de dünya tarafından göz gerisi edilmeyeceğinin farkındaymış. Eski kabilesinden birtakım teçhizatları saklamış olsa da, üzerinden işaretini ve sembolünü kazımış. Senaryo boyunca ise onurunu geri kazanmak uğraşında olacakmış.

Shadow Carja, esasen Carja kabilesinden ayrılan bireylerin oluşturduğu öbür bir kabile oluyor. Eski Güneş Hükümdarı Jiran tahttayken, öteki kabilelere açılan savaş Carja tarafından destekleniyordu. Ne var ki oğlu Avad tahta geçtiğinde, babasının yol açtığı şiddete bir son verme kararı almıştı. Carja içerisinde bu karara katılmayan bireyler, ayrılarak Shadow Carja kabilesini kurmuşlardı.

Başa dön tuşu