Switch Pro Duyurusu Bu Yıl İçinde Gelebilir

Yeni bir argümana nazaran, Switch Pro duyurusu yeni yıla girmeden gerçekleştirilecek. Şimdilik Nintendo tarafından teyit yahut yalanlamanın gelmediği yeni tezin ayrıntıları haberimizde.

Bildiğiniz üzere Switch konsolu için bir Pro model uzun vakittir dedi kodu olarak ortalıkta dolaşıyordu. Uzunca bir müddet evvel satışa sunulmuş olan OLED modelin sonrasında, Mart ayında yaşanan NVIDIA sızıntısı ile önümüzdeki vakit zarfında satışa sunulacak olan teknolojik eserler ile ilgili bilgiler de ortaya çıkmıştı.

Bahsi geçen teknolojik eserlerin ortasında Switch 2 yahut Switch Pro olarak isimlendirilen isimlendirilen grafik API (Uygulama Programlama Arayüzü)’siyle ilgili olduğu argüman edilen kaynak belgelerdeki NVN2 olduğunu keşfetmişlerdi. Bu bağlamda, Ampere grafik işlemcisi ile çalışacak formda tasarlanmış ve DLSS 2.2 ve Işın İzleme teknolojisini destekleyecek iken T234/T239 SoC referanslarına da denk gelindiğini öğrenmiştik.

Switch Pro Duyurusu Yakın Bir Vakitte Yapılacak Gibi

Zaman vakit çıkan söylentilerin ve ortaya atılan savların akabinde Nintendo her seferinde Switch Pro modelinin geliştirilme evresinde olduğunu yalanlamış olsa da, yeni teze bakılırsa yeni konsol bu yılın sonuna kadar duyurulacak.

Daha evvelce OLED modeli de yanlışsız bir formda kestirim etmiş olan Pixelpar tarafından aktarılan ayrıntılara nazaran, halihazırda piyasada olan modelin kartuşlarını okuyacak iken, çok da farklı olmayacak bir dizayna sahip olacağı söyleniyor. Buna ek olarak, NVIDIA Tegra yonga setinin kullanılacak, daha fazla belleğe sahip olacak, daha büyük ebatlı bir ekran ile 4K çözünürlük destekleyecek ve daha âlâ bir performansla çalışacakmış.

Her ne kadar şimdilik elde kesin bir bilgi olmasa da, Steam Deck’in piyasaya çıkmasının ve PlayStation Vita halefine dair dedikoduların ortalıkta dolanmasının akabinde, Nintendo da kapalıdan bir atağa kalkmış olabileceğine dair niyetler güçleniyor.

Başa dön tuşu