Halo Infinite Kooperatif Mod Videosu Yayınlandı

Bildiğiniz üzere Halo Infinite, Kasım ayında satışa sunulduğunda kooperatif oynanış ve Forge modundan mahrum bir formda oyuncular ile buluşmuştu. Aralık ayından bu yana yaşanan sayısız ertelemenin akabinde, beklenen vaktin gelmesi az kaldı. Bunun öncesinde de Halo Infinite kooperatif mod için bir ön-bakış yapıldı.

Esasen daha evvelden geliştirici stüdyo, Microsoft ve Xbox çalışanları ortasında birçok sefer gerçekleştirilmiş olan ve artık Halo Insider kullanıcılarına açılacak beta testi için bekleyiş sürer iken, 343 Industries stüdyosundan kıymetli isimler tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ile kooperatif moduna bakış atıldı.

Halo Infinite Kooperatif Mod Görüntüsünü Kaçırmayın

Canlı yayın, Topluluk Yöneticisi Brian Jarrard, Baş Senaryo Dizayncısı John Mulkey, Baş Senaryo Mühendisi Isaac Bender ve Program Yöneticisi Ron Brown’un iştiraki ile gerçekleştirildi. Beta testinin nasıl işlediğine, nasıl kayıt olabileceğinize ve özellikler ile fikirlerin gösterilmesine ek olarak, takımın birlikte Halo Infinite oynayışını görebiliyoruz.

Söylenene nazaran, test sırasında çevrimiçi kooperatif oynanışın ağ kasılmalarını sınayacak iken, sonradan yayınlanacak olan bir güncelleme de senaryoya baştan başlama mecburiliği olmadan misyonları tekrar tekrar oynayabilme imkanı sunacak.

Halo Infinite Kooperatif Mod Hakkında

Dört oyuncuya kadar birlikte mahallî yahut çevrimiçi olarak oynayabilmek mümkün olacak. Her bir oyuncu kendi senaryosunu oynama imkanına sahip olacak ve ister tek başınıza isterseniz de kooperatif oynayın, oyunda kaydettiğiniz bütün kademe korunacak. Mesela ana senaryo ile kooperatif seans ortasında gidip geldikten sonra, vazife basamağı, bulduğunuz toplanabilir eşyalar ve ekipmanlar, açtığınız başarımlar ve yaptığınız geliştirmeler eksiksiz olacak.

Kooperatif modunda ayrıyeten No Spartan Left Behind (Geride Kalan Spartalı Yok) ismiyle bir sistem olacak. Bu, ana senaryoda biri başkasından ileride olan oyuncular için düşünülmüş bir sistem. İşleyişe nazaran, iştirakte bulunan oyuncular kendi kayıt belgelerini seçecekler ve oyun da vazifelerin yapılma durumunu bu kayıt evrakları üzerinden planlayacak. Bu noktada, kıssada en az kademeyi kaydetmiş olan oyuncunun kayıt evrakı baz alınacak. Haliyle senaryoda ileride olan oyuncuların tamamladığı vazifeler, kooperatif oynanış sırasında tamamlanmamış olarak görünecek. Geride kalan oyuncunun açtığı eşyalar, geliştirmeler ve ekipmanlar, sizin için de açılacak.

Başa dön tuşu