The Witcher 3 Aralık ayında yeni nesil konsollara geliyor

Stüdyo, bu konsollarda oyunun nasıl göründüğü veya mağaza bölümü ilgili pek çok ayrıntıyı göstermedi, ancak önümüzdeki hafta yapılacak bir canlı yayın etkinliği sırasında daha fazlasının açıklanması bekleniyor.

2015’te çıkış yapan oyunun PS4 veya Xbox One’da, herhangi bir sürümüne sahip olanlar oyunun güncellemesini ücretsiz alacak. Ayrıca güncellemeden PC oyuncuları da faydalanacak. CD Projekt Red daha önce The Witcher 3‘ün mevcut sürümünün ışın izleme ve daha hızlı yükleme sürelerinin yanı sıra Netflix dizisi The Witcher2015’ten ilham alan ücretsiz indirilebilir içeriğe sahip olacağını da söylemişti.

The Witcher 3 Aralık ayında yeni nesil konsollara geliyor

CDPR, oyunun mevcut sürümünü ilk olarak Eylül 2020’de duyurmuştu. Firma The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series X/S sürümünü 2021’de piyasaya sürmeyi planlamıştı, ancak iki oyun da bu yıla ertelendi. Yayıncı, Cyberpunk’ı geçtiğimiz şubat ayında yayınladı. Ancak The Witcher 3 ile ilgili bazı sorunlarla karşılaştı. Nisan ayında CDPR, güncellemeyi Sabre Interactive’e yaptırdıktan sonra kendi bünyesinde çalışacağını söyledi.

Cyberpunk 2077, yeni güncellemesi ve Netflix’teki Cyberpunk: Edgerunners anime serisi sayesinde bu yılın başlarında büyük bir ilgi gördü. Belki de bu güncelleme de, The Witcher 3’ün oyuncu sayısının yeniden artmasını sağlayabilir ve Netflix’in yaklaşan The Witcher prequel’i de oyununa daha fazla dikkat çekebilir.

Başa dön tuşu