Apex Legends Mobile Kapanıyor

Electronic Arts, Apex Legends Mobile için kritik bir karar aldı. Yapılan açıklamalarda, oyunun yeterince ilgi görmediği ve kapatılacağı duyuruldu. Peki Apex Legends Mobile oyuncularını bundan sonra ne bekliyor?

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Electronic Arts, 2019 yılında Apex Legends isimli hayatta kalma oyununu piyasaya sürmüştü. Ücretsiz olarak yayınlanan oyun, o dönemlerde büyük ilgi gördü. Geliştirici ekip, bu ilgi üzerine oyunun mobil sürümü üzerinde çalışmış, geçtiğimiz yıl içinde de Apex Legends Mobile’ı piyasaya sürmüştü. Ancak mobil oyunun ömrü fazla uzun sürmedi

Electronic Arts’ın resmi internet sitesinde yayınlanan bir blog gönderisinde, Apex Legends Mobile’ın yeterince ilgi görmediği, bu yüzden de oyunun fişinin çekileceği açıklandı. Oyun birkaç ay sonra tamamen devre dışı bırakılacak ve Google Play Store ile App Store gibi uygulama mağazalarından da kaldırılacak.

Apex Legends Mobile’ı 1 Mayıs 2023’e kadar oynayabilirsiniz

Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile ile ilgili yapılan açıklamalarda, bugün itibarıyla uygulama içi satın alma işlemlerinin durdurulduğu belirtildi. 1 Mayıs 2023’ün Apex Legends Mobile için resmi ölüm tarihi olduğunu belirten yetkililer, oyuncuların o tarihe kadar oynamaya ve bugüne kadar kazanmış oldukları oyun içi paraları harcamaya devam edebileceklerini ifade ediyorlar. 1 Mayıs itibarıyla ise oyunun tüm sunucuları kapatılacak ve uygulama mağazalarından Apex Legends Mobile indirmek mümkün olmayacak.

18 Yaşından Küçükler, Fortnite Mobile Oynayamayacak (Oyuna Servet Harcama Devri de Bitiyor)

Merak edilen birkaç hususa açıklık getirelim. Electronic Arts, bu kararın Apex Legends’ın konsol ve PC sürümünü etkilemediğini açıkladı. Bununla birlikte, eğer son dönemlerde Apex Legends Mobile için gerçek para harcadıysanız veya hesabınızda oyun parası bulunuyorsa bu paranın iadesi mümkün olmayacak

Kaynak :
https://www.ea.com/games/apex-legends/apex-legends-mobile/news/apex-legends-mobile-development-update?isLocalized=true

Başa dön tuşu