GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı Yayını Detayları Açıklandı

Geoff Keighley, yaptığı duyuru ile GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını hakkındaki birinci ayrıntıları bizlerle paylaştı. Görünüşe nazaran tekrar dolu dolu bir gösteri bizi bekliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bu ay yeniden oyunlar ile yatıp kalkacağımız heyecan dolu günler bizi bekliyor. COVID-19 salgını nedeniyle iki yıldır dijital olarak düzenlenen Avrupa bölgesinin en büyük fuarı, bu sene klasik olarak düzenlenmesinin yanı sıra çevrimiçi etkinlikleriyle de karşımıza çıkacak. Esasen 24 – 28 Ağustos 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek olsa da, 23 Ağustos 2022 Salı günü için bir GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını olacak. The Game Awards gösterisinden tanıdığımız Geoff Keighley tarafından sunulacak olan yayın ile ilgili ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı Yayını Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapmış olan Keighley, binlerce seyircinin yerinden takip edebileceği canlı gösterinin iki saat kadar süreceğini ve otuzdan fazla oyunun gösterileceğini resmi olarak duyurdu.

Hangi oyunları göreceğimize dair şimdi tam bir bilgi olmasa da, dün Krafton şirketinin yaptığı açıklama ile Subnautica geliştiricisi Unknown Worlds stüdyosunun sıra tabanlı, bilim-kurgu strateji tipindeki yeni oyununu duyuracağını öğrenmiştik. The Callisto Protocol ve Sonic Frontiers oyunlarının da yeni bilgiler ve oynanış gösterimleri ile yerlerini almış olduklarını hatırlatalım.

Bunların dışında iki yüz elli kadar iştirakçinin içinde yer alacaklarını bildiğimiz Bandai Namco Entertainment, THQ Nordic, Plaion (eski ismiyle Koch Media), Ubisoft ve Microsoft üzere büyük isimlerin de hem geliştirilme etabında olduğunu bildiğimiz oyunları hem de muhtemel yeni duyuruları ile gösteriye katkıda bulunacaklarını kestirim edebiliriz.

Önümüzde iki haftadan az bir vakit kaldı ve ilerleyen günlerde, daha öbür ayrıntılar açıklanabilir. Bunun için elbette bekleyip görmekten diğer yapabileceğimiz bir şey varsa, o da gelişmeleri takip etmek olacak.

Başa dön tuşu