Halo Infinite Önemli Bir Özellikten Yoksun Kalacak

Serinin son oyunu Halo Infinite, E3 2018 fuarında duyurulmuş ve geçtiğimiz yılın Aralık ayında PC, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulmuştu. Çıkışını da bir epey problemli formda gerçekleştirmiş olan oyun, şimdi belini tam manasıyla doğrultabilmiş değil. Artık bunlara değerli bir özellikten mahrum kalacak olmak da eklendi.

Hatırlayacağınız üzere duyurulmasından evvel, 343 Industries tarafından yapılan bir açıklama ile gelecekteki seri oyunlarında lokal kooperatif takviyesinin olmazsa olmaz olacağının kelamını vermişti. Ne var ki Halo Infinite, birinci günden bu dayanaktan yoksuz bir biçimde çıkmış ve oldukça tenkide maruz kalmıştı.

Elbette 2020 yılı prestijiyle patlak veren COVID-19 salgın ile öbür bütün kesimler üzere oyun bölümü de değişime uğradı ve şartlar açısından büyük ve sorunlu farklılıklar kelam konusu oldu.

Halo Infinite Lokal Kooperatif Takviyesi İptal Edildi

Yakın bir vakit evvel yol haritası ile ilgili olarak yayınlanan güncelleme görüntüsünde konuşan Yaratıcı Direktör Joseph Staten, beraberinde makus haberler de verdi. Bunların bir tanesi, mahallî kooperatif takviyesinin iptal edilmesi oldu. Kolay bir biçimde alınmadığı söylenen bu kararın akabinde, ayrılan kaynak da farklı taraflara dağıtılmış.

Bir öteki olumsuz haber ise, Echoes Within ismi altında yayınlanacak olan üçüncü dönemin da 8 Kasım 2022 tarihinden 7 Mart 2023 tarihine kaydırılmış olması. Bununla birlikte, ana senaryoyu çevrimiçi olarak kooperatif oynama, muhakkak bir vazifesi tekrardan oynama ve Forge modunun betası da artık kış güncellemesinin modülü haline geldi.

Söz konusu kararın verilmesinin zarurî olduğunu Staten, önceliğin oyunun kendisi olduğunu ve lokal kooperatif takviyesinin iptali ile açığa çıkan kaynağın yeni dönemlere da kaydırılacağını kelamlarına ekledi.

Halo Infinite ile ilgili külfetler elbette bunlar ile hudutlu değil. Mesela seri için bir temel haline gelmiş Firefight ve Infection üzere modların eksikliği, harita oylama seçeneğinin, ağ ve kopma meseleleri sayılabilir. Listeye aslında oyuncuların meydan okumaları tamamlamak için maçlara katıldıkları ve tecrübe puanı kazandıkları Match XP de bulunuyor. Ne var ki bu özellik kış güncellemesi ile oyuna dahil olacak.

Başa dön tuşu