Starfield, Klasik Bethesda Tarzı Diyalog Sistemini İçerecek

Starfield için yayınlanan yeni geliştirici günlüğü görüntüsüyle, uzun vakitten sonra oyun hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Oyunun diyalog sistemine değinildi.  Ayrıyeten yakıt sisteminde de değişikliğe gidilmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Önümüzdeki yıl içerisinde Bethesda, iki değerli oyun ile karşımıza çıkacak. Bunlardan bir tanesi Arkane Studio tarafından geliştirilen Redfall iken, başkası ise epey uzun bir vakitten sonra gelecek yesyeni bir fikri mülkiyet olan Starfield.

2018 yılının E3 fuarında duyurulmuş olan uzay temalı oyun, net bir tarih verilmemiş olsa da 2023 yılının birinci yarısında satışa sunulacak. Son olarak Haziran ayındaki Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında gösterilen birinci oynanış görüntüsü ile birçok ayrıntısı öğrenme fırsatımız olmuştu.

Starfield Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı

Hakkında uzun vakittir yeni haber alamadığımız Starfield, yayınlanan yeni geliştirici günlüğü görüntüsü ile bir defa daha karşımıza çıkan Oyun Direktörü Todd Howard tarafından diyalog sistemine ait yeni ayrıntılar verildi.

Haziran ayında, oyunun iki yüz binin üzerinde diyaloğunun olduğu söylenmişti. Özlerindeki diyalog sistemine dönüş yaptıklarını söyleyen Howard, bahsi geçen sayısı iki yüz elli binin de üzerine çıktıklarını söyleyerek güncelledi. Tam sayı ise 252.953’müş. Resmi sayılara nazaran, Skyrim dörde ve Fallout 4 de ikiye katlanmış durumda. Ne var ki yeni ayrıntılar bunlarla sonlu değil.

Öze dönülen diyalog sisteminde, karşımızdaki bireyin yüzünün aldığı söze bakmamız gerekecek ve buna bağlı olarak da farklı seçeneklerimiz olacakmış. Bununla birlikte, etkileşime geçeceğimiz bireyleri yola getirebilmek için de artık puan kullanmak gerekecek. Görüntüde gösterilen örnekte (4:03), dört farklı seçim hakkımız var. Bunlar hem bir puandan beş puana, hem de yeşil ile gösterilen ölçülü olmaktan kırmızı ile gösterilen saldırgan olmaya kadar uzanıyor.

Videoda ayrıyeten enteresan bir ayrıntıya daha yer verilmiş. Bildiğiniz üzere daha evvelce uzay gemimiz için yakıt kullanımının işin içine gireceği söylenmişti. Ne var ki daha sonradan, oyunda takılıp kalma durumu olabileceği düşünülerek ufak bir değişikliğe gidilmiş. Artık yakıt, oyuncuların tek seferde gidebileceği arayı sonlandıracak. Haliyle yakıtsız kalma durumu da ortadan kaldırılmış olacak. Bu durum yer çekimi sürüşü için de geçerli olacakmış.

Başa dön tuşu